توسعه اپلیکیشن درسال 2024 موفق نیست! زمان تک + جدید

0 44

توسعه اپلیکیشن درسال 2024 موفق نیست! زمان تک + جدید

برای حل این مشکلات چه کار می‌توان کرد؟

احتمالا تا کنون متوجه برنامه‌ریزی و جدیت پشت اپلیکیشن‌های موفق شده‌اید. همیشه نیاز نیست از سخت ترین روش شروع به کار کنید، اکثر ایده‌هایی که به ما مراجعه می‌کنند نیاز به اپلیکیشن موبایل ندارند و می‌توان آن‌ها را در بستر وب به صورت کامل پیاده کرد. بعد از آزمون و خطا در بستر وب بدون چالش‌های بالا، وقتی پاسخ بازار را دریافت کردید، می‌توانید اقدام به شروع مشاوره و توسعه اپلیکیشن با ایده‌ای که دارید کنید.

برای مثال اکثر آنلاین شاپ‌ها نیاز به اپلیکیشن ندارند، ولی سایت فروش لباسی که درحال حاضر موفق است و ایده ارائه مشاوره تیپ بر اساس عکس‌های ارسالی کاربر را دارد ممکن است با توسعه این اپلیکیشن اعتبار و وسعت کسب و کار خود را چندین برابر کند.

اکنون که چالش‌های اساسی توسعه اپلیکیشن را بیان کردیم؛ اما قطعا مقصود ما زیرسوال بردن اپلیکیشن‌های موبایل نبود. تنها هدف روشن شدن تهدیدها و چالش‌ها بود. ضمن اینکه هر مسئله‌ای، راه حلی دارد. در ادامه به راه‌حل‌های کلیدی مشکلات ذکر شده می‌پردازیم.

1- راهکاری بی‌نظیر به نام فلاتر

از چندین سال پیش استفاده از روش‌های هیبرید (نوشتن یک کد و اجرا روی چند سیستم عامل) برای توسعه اپلیکیشن‌ها استفاده می‌شد، اما ورود گوگل به این حوزه و معرفی فلاتر (Flutter) در اواخر سال 2018 نقطه عطف این ماجرا بود.

درحال حاضر این فریم ورک به شما قابلیت توسعه اپلیکیشن روی بسترهایی مانند اندروید، iOS، ویندوز، مک و حتی توسعه وبسایت و اپ‌های PWA را می‌دهد.

نقطه قوت این فریم ورک، زیرساخت اصولی آن است که اجرای روان اپ را روی همه سیستم عامل‌ها میدهد. علاوه بر این، استفاده از فلاتر صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه و زمان توسعه اپلیکیشن ایجاد می‌کند.

این نوع اپلیکیشن‌ها بین وبسایت و اپلیکیشن موبایل قرار گرفته‌اند. وبسایتی را تصور کنید که آیکون آن به صفحه موبایل کاربر اضافه می‌شود و می‌تواند المان‌های رابط کاربری مثل باتن‌ها، رنگ‌ها و … را در موبایل کاربر ذخیره کند تا زمان لود شدن دیتا به حداقل برسد و همزمان به صورت اتوماتیک به روزرسانی شود.

حفظ نقاط قوت هر دو تکلونوژی!

3- ارتقاء و بهینه سازی وبسایت

هیچ وقت قدرت یک وبسایت بهینه شده با رابط کاربری قابل درک برای کاربر را دست کم نگیرید. وب سایت بهینه شده مخصوصا برای کسب و کارهای محتوا محور همیشه در اولیت قرار دارد.

برای اکثر کسب و کارها توسعه یک وبسایت باکیفیت بهترین و مقرون به صرفه ترین گزینه است. چه بسا وقتی هنوز برند نشده‌اید، مجاب کردن کاربر برای مشاهده محصول شما در وبسایت بسیار ساده‌تر است. همچنین با وجود پیشرفت تکلونوژی های وب، ساختن یک وبسایت رسپانسیو و سازگار با همه دستگاه‌های کاربران به هدف راحت تری تبدیل شده است.

با طراحی رابط کاربری حرفه‌ای، بهینه کردن تجربه کاربر، کسب و کار شما وارد سطح جدیدی از اعتبار می‌شود و تفاوت را به صورت کامل در برقراری ارتباط با مخاطب‌ها احساس می‌کنید.

در حالی که توسعه اپلیکیشن در سال 2024 عمل پر چالش و پر ریسکی است میتوان به کمک تیم فنی مناسب با برنامه ریزی دقیق، طراحی و پیاده سازی اصولی و نگه داری فعال، چالش‌ها را به صورت قابل ملاحضه‌ای کم کرد و ریسک‌ها را به حداقل رساند.

همچنین میتوان از فلاتر برای تسریع روند توسعه و کاهش هزینه‌ها استفاده کرد.

در صورتی که تکنولوژی‌های تحت وب (از جمله وبسایت، اپلیکیشن موبایل و وب اپلیکیشن) بخشی از کسب و کار شما را تشکیل می‌دهند، بسیار بهتر است یک تیم خبره فنی را در کنار خود داشته باشید. گروه زمان تکنولوژی یک گروه پیشرو و نوآور در زمینه ارائه راهکارهای نرم افزاری است که به صورت بین‌المللی و در کلاس جهانی فعالیت می‌کند. همچنین این گروه از پایه‌ای ترین مراحل شکل گیری ایده، تحقیق، طراحی، توسعه و نگهداری نرم‌افزار همراه کسب و کار شما خواهد بود. گروه زمان تکنولوژی به واسطه تجارب وسیع و گوناگونی که در کارنامه خود از طراحی و پیاده سازی نرم افزار در صنایع مختلف دارد، می‌تواند یک مشاور فنی یا تیم توسعه نوآور در کنار شما باشد.

اگر هر گونه نیازی به خدمات تحت وب دارید، می‌توانید از مشاوره رایگان گروه زمان تکنولوژی بهره‌مند شوید. جهت دریافت مشاوره کلیک کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.