تنظیمات مهم دوربین برای فیلم‌برداری و پخش زنده + جدید

0 51

تنظیمات مهم دوربین برای فیلم‌برداری و پخش زنده + جدید

سرعت شاتر مدت‌زمانی است که نور از دیافراگم وارد حسگر می‌شود. با آهسته‌تر‌شدن سرعت شاتر، دیافراگم لنز برای مدت طولانی‌تری باز باقی می‌ماند و باعث ورود نور بیشتری می‌شود. با افزایش سرعت شاتر بیشتر هم دیافراگم برای مدت‌زمان کمتری باز باقی می‌ماند که باعث نوردهی کمتر می‌شود.

به‌طور خلاصه، سرعت شاتر میزان تار‌بودن حرکت و طول نوردهی را تعیین می‌کند و مدت‌زمانی است که گرفتن یک عکس یا یک فریم ویدئو طول می‌کشد. برای ویدئو بهتر است سرعت شاتر دوربین مضربی نزدیک به نرخ‌ فریم ویدئو باشد. در حالت ایدئال، سرعت شاتر را حدود دو برابر نرخ فریم ویدئو تنظیم کنید. نیازی نیست دقیق دو برابر نرخ فریم باشد؛ اما سعی کنید تا حد امکان نزدیک باشد.

اگر با سرعت ۲۴ فریم‌برثانیه ویدئو ضبط می‌کنید، از سرعت شاتر ۱/۵۰ استفاده کنید. اگر با نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه ویدئو ضبط می‌کنید، سرعت شاتر را روی ۱/۶۰ تنظیم کنید. در ضبط ویدئو ۶۰ فریم‌بر‌ثانیه هم از سرعت شاتر ۱/۱۲۵ استفاده کنید.

حداقل می‌توانید سرعت شاتر دوربین را با نرخ فریم ویدئو مطابقت دهید. برای مثال، اگر با نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه (۲۹.۹۷) ویدئو می‌گیرید، حداقل سرعت شاتر باید ۱/۳۰ باشد تا کیفیت ویدئو پذیرفتنی داشته باشید؛ اما هنگام حرکت سوژه، تصویر بیش‌از‌حد تار خواهد شد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.