تلسکوپ جیمز وب ستون آبی به ارتفاع ۱۰ هزار کیلومتر را در انسلادوس کشف کرده است + جدید

0 93

تلسکوپ جیمز وب ستون آبی به ارتفاع ۱۰ هزار کیلومتر را در انسلادوس کشف کرده است + جدید

جاناتان لونین، دانشمند سیاره‌شناس در دانشگاه کرنل می‌گوید: «فعالیت ثابت این ستون به‌تنهایی هیجان من را در مورد رفتن به انسلادوس برای جستجوی آثار زیستی افزایش می‌دهد.»

تلسکوپ فضایی جیمز وب برخلاف کاسینی درطول مشاهده‌ی کوتاه خود نشانه‌ی واضحی از ترکیبات آلی پیدا نکرد. جرونیمو ویلانووا، اخترشناس سیاره‌ای در مرکز پرواز فضایی گادرد ناسا و یکی از نویسندگان مطالعه‌ی جدید می‌گوید: «تلسکوپ باید درطول بررسی تقریبا یک ساعته‌ی ستون آب که برای زمانی نامشخص درطول چرخه‌ی رصدی سالانه‌ی بعدی برنامه‌‌ریزی شده است، شانس بیشتری برای یافتن ترکیبات آلی داشته باشد.»

لونین می‌گوید بهترین راه برای مطالعه‌ی این ترکیبات آلی، فرستادن فضاپیمایی دیگر به انسلادوس است. او از یک ماموریت پیشنهادی ناسا به نام انسلادوس اوربی‌لندر حمایت می‌کند؛ کاوشگری که ابتدا به دور قمر می‌چرخد و سپس روی آن فرود می‌آید. کاسینی درطول سفرهایش از میان ستون‌های آب، از دانه‌های یخ و بخار آب به‌طور مستقیم نمونه‌برداری کرد؛ اما لونین باور دارد که یک کاوشگر مدرن می‌تواند عملکردی بسیار بهتر داشته باشد. وی می‌گوید: «زمان آن فرارسیده است که با پیشرفته‌ترین طیف‌سنجی جرمی و ابزارهای دیگر به‌دنبال حیات [در انسلادوس] بگردیم.»Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.