تفاوت اندروید باکس با اندروید تی وی + جدید

0 80

تفاوت اندروید باکس با اندروید تی وی + جدید

اتصال اندروید باکس به تلویزیون عادی و غیرهوشمند، به بیننده اجازه‌ می‌دهد از سرویس‌های اینترنتی مانند آپارات، نماوا، فیلیمو یا حتی وب‌سایت‌های خارجی مثل یوتیوب و توئیچ و نتفلیکس استفاده کند. این دستگاه‌ها به‌لطف تجهیز به اندروید، قابلیت نصب اپلیکیشن‌های اندروید را نیز دارند تا امکانات بسیار بیشتری دراختیار کاربران قرار گیرد.

از قابلیت‌های اندروید باکس می‌توان تماشای شبکه‌های آنلاین، استریم محتوای ویدئویی، استریم موسیقی (اسپاتیفای و…)، وب‌گردی و بازی اشاره کرد.

از‌آن‌‌جا‌که سرویس‌های اینترنتی تماشای فیلم و محتوای چندرسانه‌ای رشد زیادی کرده‌اند، اندروید باکس‌ها نیز محبوب‌تر شده‌اند. پس برای خرید این دستگاه باید از قطعات سخت‌افزاری و امکانات هرکدام از مدل‌های مختلف اندروید باکس‌ها مطلع باشید.

به‌طور‌خلاصه، باید گفت که هنگام خرید اندروید باکس به بخش‌هایی مانند حافظه و پردازنده و اتصالات آن باید توجه کنید.

تفاوت اندروید باکس با اندروید تی وی

اگر دو بخش پیشین را به‌طورکامل خوانده باشید، بزرگ‌ترین تفاوت اندروید باکس و اندروید تی‌وی را درک خواهید کرد. اولی دستگاه و دیگری سیستم‌عامل است. در‌ادامه به تفاوت‌های جزئی‌تر این دو می‌پردازیم.

ابتدا باید گفت که سیستم‌عامل اندروید تی‌وی درواقع نسخه‌ای بهینه‌شده از سیستم‌عامل اندروید برای اندروید باکس‌ها و تلیوزیون‌های هوشمند است. تولیدکنندگان برای استفاده از این سیستم‌عامل باید لایسنس آن را از گوگل بخرند.

باید به این نکته اشاره کنیم که لزوماً تمامی تلویزیون‌های هوشمند و اندروید باکس‌ها از سیستم‌عامل اندروید تی‌وی بهره نمی‌گیرند؛ ولی بسیاری از شرکت‌ها به‌جای گرفتن لایسنس‌های رسمی، از نسخه‌های فرعی اندروید یا حتی سیستم‌عامل‌های دیگر در محصولشان استفاده می‌کنند.

در این مقاله، اندروید تی وی و اندروید باکس را به‌طور‌کامل بررسی کردیم. همان‌طورکه گفتیم، اندروید تی‌وی سیستم‌عاملی است که روی تلویزیون‌های هوشمند و برخی دستگاه‌های پخش محتوا اجرا می‌شود؛ درحالی‌که اندروید باکس دستگاهی سخت‌افزاری برای پخش محتوا است.

امیدواریم با مطالعه‌ی مقاله‌ی حاضر با این اندروید تی‌وی و اندروید باکس بیشتر آشنا شده باشید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.