تغییرات بزرگ در راه ویندوز؛ مایکروسافت دربرابر قوانین اروپا سر خم کرد + جزئیات کامل

0 17

تغییرات بزرگ در راه ویندوز؛ مایکروسافت دربرابر قوانین اروپا سر خم کرد + جزئیات کامل

کاربران ویندوز ۱۱ در بازارهای مربوط‌به منطقه‌ی اقتصادی اروپا که شامل کشورهای اتحادیه‌ی اروپا به‌همراه ایسلند، لیختِن‌اشتاین و نروژ می‌شود، به قابلیت‌های جدیدی در بخش Windows Widgets و جست‌و‌جوی وب در Windows Search دسترسی خواهند داشت.

مایکروسافت به دستگاه‌های فعال در منطقه‌ی اقتصادی اروپا امکان می‌دهد بینگ را حذف کنند تا گوگل عملا بتواند به جست‌و‌جوگر پیش‌فرض ویندوز تبدیل شود. مایکروسافت می‌گوید: «اگر کاربر بیش از یک جست‌و‌جوگر داشته باشد، Windows Search به هنگام باز شدن، آخرین جست‌و‌جوگر را نمایش می‌دهد.»

در حال حاضر وقتی ازطریق Windows Search روی لینک‌ها کلیک کنید، وارد مایکروسافت اج می‌شوید. مایکروسافت مدتی قبل گفت تغییراتی اعمال می‌کند تا «اجزای سیستم در ویندوز از مرورگر پیش‌فرض برای بازکردن لینک‌ها استفاده کنند.» این تغییر قرار بود در منطقه‌ی اقتصادی اروپا اعمال شود، اما هرگز وارد بیلدهای اینسایدر نشد.

اکنون مایکروسافت می‌گوید در منطقه‌ی اقتصادی اروپا ویندوز همیشه برای بازکردن فایل‌ها و لینک‌های مختلف از تنظیمات پیش‌فرض کاربر استفاده می‌کند: «اپلیکیشن‌ها نحوه‌ی بازکردن محتوا در ویندوز را انتخاب می‌کنند و برخی از اپلیکیشن‌های مایکروسافت سراغ بازکردن محتواهای وب در مایکروسافت اج می‌روند.» مایکروسافت جست‌و‌جوگر داخلی بینگ را یک اپلیکیشن محسوب می‌کند و قصد دارد تمامی نتایج این سرویس را مستقیما در داخل اج باز کند.

مایکروسافت از امروز تغییرات موردبحث ویندوز ۱۱ را در جدیدترین نسخه‌ی پیش‌نمایش این سیستم‌عامل آزمایش می‌کند. این شرکت در آینده یک‌سری تغییرات در نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۰ نیز اعمال خواهد کرد. هر دو سیستم‌عامل قرار است تا قبل از فرا رسیدن ضرب‌الأجل اروپا تغییرات جدید را تجربه کنند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.