ترمیم اثرات به جای مانده از زخم و سوختگی با محصولات اسکارهیل + جدید

0 117

ترمیم اثرات به جای مانده از زخم و سوختگی با محصولات اسکارهیل + جدید

کرم سیلیکونی اسکار استاتیک 10 و 60 گرمی

کرم سیلیکونی اسکار استاتیک اسکارهیل در درمان اسکارهای کلوئید، هایپرتروفیک، اسکارهای ناشی از عمل‌های جراحی، تروماتیک، سوختگی‌ها، اسکار جوش‌های پوستی، خطوط چاقی و بارداری و همچنین بعد از درمان با لیزر و جای عمل و جراحی بسیار موثر می باشد. این فرآورده حاوی 23 ماده درمانی فعال برای درمان انواع اسکار می باشد.

ترکیبات موثره در کرم سیلیکونی اسکار استاتیک اسکارهیل

ویتامین A ، عصاره آرنیکا، گلیسرین، کو آنزیم کیوتن، روغن کالاندولا و عصاره درخت چای

تشریح عملکردی مواد تشکیل دهنده کلیدی:

 • ضد آکنه: فیتواسفینگوزین
 • آنتی اکسیدان: اسکوالن، عصاره پوست درخت کاج، یوبیکینون، عصاره دانه ویتیس وینیفرا (انگور)، عصاره گل کالندولا
 • مواد تشکیل دهنده ارتباط سلولی: پالمیتول الیگوپپتید، پالمیتول تتراپپتید-7، رتینیل پالمیتات، فیتواسفینگوزین
 • ترکیبات مشابه ترکیبات طبیعی پوست: گلیسیرین، اسکوالن، هیالورونات سدیم، فسفولیپیدها، فیتولسفینگوزین
 • تسکین دهنده و ضد التهاب: گلوکونات مس، آلانتوئین، بیزابولول، عصاره گل کالندولا
 • ضد میکروبی/ضد باکتری: عصاره پیاز آلیوم سپا (پیاز)، عصاره دانه ویتیس وینیفرا (انگور)، فیتواسفینگوزین
 • آنتی اکسیدان: آسکوربیل پالمیتات
 • نرم کننده: دایمتیکون، تری گلیسیرید کاپریلیک/کاپریک، ستیل پالمیتات، ستیل الکل، اسکوالن، بوتیروسپرموم پارکی (شی باتر)، عصاره جلبک دریایی، فسفولیپیدها
 • مرطوب کننده / آبرسان: گلیسیرین، عصاره جلبک دریایی، هیالورونات سدیم

طریقه مصرف کرم اسکار استاتیک:

قبل از مصرف پوست را با آب و صابون شستشو داده و خشک نمائيد سپس بايد کرم را روزي 3 تا 4 بار بر روي اسکار ماساژ دهيد. توجه شود که اين کرم بر روي زخم هاي باز استفاده نشود و از تماس کرم با چشم و ساير بافتهاي مخاطي خودداري گردد.

مدت زمان استفاده از کرم اسکار استاتیک:

دوره درمان با این محصول حداقل دو ماه است . اما در آثار قدیمی تا زمان بهبودی کامل و دلخواه، مصرف را ادامه دهید.

استفاده از کرم اسکاراستاتیک بر روی پوست چرب:

به دلیل استفاده از چربی طبیعی که کاملا مشابه چربی پوست است، استفاده بر روی پوست چرب بلامانع است.

نوار سیلیکونی اسکار اف ایکس اسکارهیل انواع سایز

نوارهای سیلیکونی اسکار اف ایکس باعث نرم شدن، ناپدید شدن و همچنین هم سطح شدن اسکار با پوست اطراف آن و همچنین کاهش مقدار Hyper pigmentation سطح اسکار می گردد.

نوارهای سیلیکونی اسکار اف ایکس برای جراحی های متفاوت مانند جراحی های سینه، دارای اشکال آناتومیک خاصی می باشند که به طور بی نظیری باعث راحتی استفاده و افزایش تاثیرگذاری در مصرف کنندگان و همچنین کاهش هزینه های درمان آن‌ها می شود. این محصول هم در کاهش شدت اسکارهای هایپرتروفیک تازه و هم در بهبود اسکارهای هایپرتروفیک قدیمی تر مؤثر می باشد.

ترکیبات موثره در نوارهای سیلیکونی اسکار اف ایکس اسکارهیل

پلي دي متیل سيلوکسان

نحوه عملکرد نوار سیلیکونی اسکار اف ایکس:

نوار هاي سيليکوني Scar FX تبخيري به اندازه نصف تبخير پوست را دارند و باعث بازگشت 50% از بخار آب و گازکربنیک متصاعد شده از پوست گردیده و موجب ایجاد هایپوکسی در ناحیه میگردد لذا از طريق ايجاد محيطي مرطوب و بسته که فعاليت مويرگي را کم مي کند عمل نموده و توليد کلاژن نامنظم توسط فيبروبلاست ها را کاهش داده و باعث کاهش هايپرتروفي ناحیه اسکار مي شود.

در طول درمان اسکارها با نوارهاي سيلکيوني Scar FX ، اين نوارها باعث ترميم لايه فوقاني از کار افتاده پوست اسکارهاي هيپرتروفيک و کلوئيد و همچنين کاهش فعاليت اضافي ماتريکس سازي بافتي در ناحيه اسکار مي گردد.

روش استفاده از نوارهاي سيليكوني:

ابتدا روکش محافظ پلاستيکي دو طرف Scar FX را از آن جدا مي کنيم و طرف چسبناک آن را بر روي اثر زخم مي‌چسبانيم . براي حداکثر اثر بخشي ، بهتر است Scar FX در طول روز بين 8 تا 12 ساعت بر روي پوست چسبانده شود و در طی ساعات دیگر شبانه روز از کرم Scar Esthetique به تعداد 3 الي 4 بار استفاده گردد. در هنگام استفاده از اين نوارها بايد دقت شود که در حدود 2 سانتي متر از اطراف اسکارپوشانده شود و همچنین از محکم کشيدن نوار بر روي پوست و ايجاد فشار به خاطر کشش آنها روي پوست خودداري شود چون ممکن است باعث قرمزي پوست شود و در مواردي درمان را با مشکل مواجه کند. درمان اسکارها با در نظر گرفتن اندازه آنها ممکن است 6 ماه الی يکسال طول بکشد ولي در صورتي که از عمر اسکار زياد نگذشته باشد و يا به منظور پيشگيري، 8 تا 12 هفته درمان براي بهبود اسکار کافي مي باشد . نوارهاي سيلکوني Scar FX زماني که در شرايط مناسب نگهداري شوند براي 2 ماه کاملاً قابل استفاده هستند.

بهتر است اين نوارها هر هفته يکبار به آرامي با آب و صابون معمولي شسته شوند و سپس با پارچه خشک شود تا مجدداً قابل استفاده گردد به علت کاهش تدريجي خاصيت چسبندگي نوار سيليکوني در طي مدت درمان ، ممکن است بعد از چندين روز لازم باشد که با چسب ضد حساسيت به سطح پوست چسبانده شود.

استفاده از روش های خانگی برای رفع جای زخم ، بخیه ، سوختگی و جوش:

یکی از مواد موثر در کاهش اثرات جای زخم های قدیمی، سرکه سیب است. برای استفاده از آن بهتر است سرکه را با آب مقطر ترکیب کنید و روی زخم خود بمالید. سپس آن را خشک کنید و پس از آن بشویید.

یکی دیگر از موادی که در نابودی اثر زخم موثر است، آلوئه ورا است. برای استفاده از آن باید ژل آلوئه ورا را جدا کنید و آن را با حرکات دورانی بر اسکار خود قرار دهید. پس از گذشت نیم ساعت قادر به شستشوی آن خواهید بود. سعی کنید این کار را دو بار در روز انجام دهید.

 • روغن اسطوخودوس و روغن زیتون:

ترکیب روغن اسطوخودوس با زیتون نیز به کاهش جای زخم قدیمی کمک خواهد کرد. برای این کار بهتر است سه قطره اسطوخودوس و سه قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و بر زخم خود بگذارید. سعی کنید جای زخم را ماساژ دهید و پس از مدت زمانی آن را بشویید.

روغن نارگیل از جمله درمان هایی است که برای کاهش جای زخم های قدیمی به کار می رود. برای استفاده از آن باید چند قاشق روغن نارگیل را گرم کنید و حدود ۱۰ دقیقه آن را بر زخم خود ماساژ دهید که روغن به خوبی جذب پوست شود.

یکی دیگر از موادی که به شما در از بین بردن جای اسکار کمک می ‌کند، سیب زمینی است. برای کاربرد آن باید برش هایی از سیب زمینی را بر زخم خود بمالید. ۲۰ دقیقه مالش را با استفاده از برش های مختلف انجام دهید و پس از خشک شدن آن، جای زخم را بشویید.

یکی از درمان های طبیعی شناخته شده برای درمان زخم عصاره پیاز است. برخی مطالعات نشان دادند عصاره پیاز بعد از 4 هفته، جای زخم را کمی نرم تر، صاف تر و بهتر می کند زیرا افرادی که از ژل عصاره پیاز استفاده کردند گزارش بهبود در بافت زخم، نرمی، قرمزی و ظاهر کلی پس از 4 هفته را دادند.

 • روغن ویتامین E :

کپسول های ویتامین E را باز کنید و روغن آن را روی زخم بزنید و به آرامی به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید و بگذارید 15-20 دقیقه بماند، سپس آن را با آب گرم بشویید ؛ این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

توجه داشته باشید: در قسمت کوچکی از پوست این روش را آزمایش کنید چون روغن ویتامین E ممکن است باعث واکنش آلرژیکی در برخی افراد شود.

کمی آب لیمو را روی پوست بمالید. اگر پوست حساسی دارید، عصاره لیمو را با مقادیر مساوی گلاب و یا روغن ویتامین E رقیق کنید و سپس روی جای زخم اعمال کنید. 10 دقیقه صبر کنید، سپس آن را با آب گرم بشویید و هر روز تکرار کنید تا جای زخم محو شود.

توجه داشته باشید: لیمو می تواند پوست شما را حساس کند بنابراین بلافاصله بعد از استفاده در معرض آفتاب قرار نگیرید.

مقداری عسل را روی زخم بزنید، آن را با بانداژ بپوشانید و بگذارید یک شب بماند. صبح روز بعد، آن را با آب گرم بشویید. هر روز قبل از رفتن به خواب این کار را تکرار کنید.

گزینه دیگر آن است که مقدار برابری از عسل و شکر کریستالی را باهم مخلوط کنید و آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و برای چند دقیقه به آرامی مالش دهید. سپس با آب گرم بشورید، خشک کنید و مرطوب کننده بزنید.

یک یا دو بار در هفته از این درمان استفاده کنید.

 • روغن درخت چای:

4 قطره روغن درخت چای را به 2 قاشق سوپ خوری آب اضافه کنید. از این محلول رقیق شده برای شستن ناحیه آسیب دیده 2-3 بار در روز استفاده کنید. یا می توانید 2-3 قطره روغن درخت چای را به یک قاشق چای خوری روغن بادام اضافه کنید و آن را روی زخم بزنید، 30 دقیقه بگذارید بماند و سپس با آب گرم بشویید. هر روز از این روش درمانی استفاده کنید.

توجه داشته باشید: هیچ وقت از روغن درخت چای رقیق نشده استفاده نکنید. همچنین، اگر از این روغن برای اولین بار استفاده می کنید، حتما تست را انجام دهید.

1-2 قرص آسپیرین را خرد کنید، به اندازه کافی آب اضافه کنید، تا خمیری شکل شود، سپس آن را دو بار در روز روی جای زخم اعمال کنید.

برای کمک به محو کردن زخم ها می توانید از خمیر دندان سفید استفاده کنید.

هنگام انتخاب محصول مناسب برای اسکار و جای زخم و بخیه ، نکته اصلی که باید از خود بپرسید این است که اسکار من چند ساله است و دوست دارم چه چیزی را در مورد جای زخم خود تغییر دهم؟ در بالا یکی از مطرح ترین و معتبرترین برندهای دنیا خدمت شما عزیزان معرفی و بررسی شد . حال اگر تصمیم به استفاده از برند اسکارهیل داشته باشید توصیه می شود:

اگر جای اسکار ایجاد شده از زخم کاملا بسته و بدون ترشح، جدید و یا برجسته شده است، ژل رژواسیل را استفاده کنید. اگر جای اسکار ایجاد شده توسط زخم و بخیه قدیمی‌تر است و می‌خواهید تغییر رنگ را هدف قرار دهید و همچنین سلامت کلی پوست را حفظ کنید،کرم اسکار استاتیک را در برنامه قرار دهید . استفاده از نوار سیلیکونی اسکار اف ایکس در اسکار های جدید و قدیمی توصیه می شود و می تواند به تنهایی یا مکمل ژل و کرم شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی سایت irictajhiz.com را در گوگل جستجو کرده و وارد لینک اول شوید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.