تراشه‌ی ۳ نانومتری A17 Pro برای آیفون‌‌های ۱۵ پرو و پرو مکس معرفی شد + جدید

0 41

تراشه‌ی ۳ نانومتری A17 Pro برای آیفون‌‌های ۱۵ پرو و پرو مکس معرفی شد + جدید

در رویداد Wonderlust، اپل برای اولین بار در دنیای تراشه‌های موبایل، قدرت لیتوگرافی ۳ نانومتری را به رخ رقبا کشید. تراشه‌ی A17 Pro که از ۱۹ میلیارد ترانزیستور استفاده می‌کند، با گرافیک بهبودیافته، هسته‌های سریع‌تر CPU و پشتیبانی از ری‌تریسینگ به آیفون‌های ۱۵ پرو و پرو مکس اپل می‌آید.

‌به‌گفته‌ی اپل، هسته‌های پرقدرت CPU در A17 پرو، ده درصد سریع‌تر شده‌اند و این یعنی آیفون همچنان سریع‌ترین گوشی دنیا خواهد ماند. البته تمرکز اصلی اپل در A17 پرو، روی بهبود ماژول گرافیکی است. امسال GPU-ی شش هسته‌ای در تراشه‌ی کوپرتینویی‌ها، حدود ۲۰ درصد سریع‌تر خواهد بود تا تجربه‌ی گیمینگ با گوشی‌های آیفون وارد مرحله‌ی جدیدی شود.

قابلیت ری‌تریسینگ شتاب‌یافته با سخت‌افزار نیز به ماژول گرافیک A17 پرو اضافه شده است تا رندر نورپردازی در بازی‌ها به واقعیت نزدیک‌تر شود. باوجود چنین قابلیتی، مدل‌های پروی آیفون ۱۵ اولین گوشی‌هایی هستند که از پیگیری پرتوی همزمان بهره می‌برند.

اپل برای تراشه‌ی A17 یک کنترلر USB-3 نیز در نظر گرفته است تا پورت USB-C آیفون ۱۵ پرو بتواند با نرخ ۱۰ گیگابیت‌برثانیه داده‌ها را منتقل کند. بااین‌حساب، در مقایسه با پورت USB-2 لایتنینگ، سرعت انتقال داده در آیفون‌های ۱۵ پرو ۲۰ برابر بیشتر می‌شود.

این خبر در حال به‌روزرسانی است…Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.