تبدیل بیت کوین به پول نقد + جزئیات کامل

0 100

تبدیل بیت کوین به پول نقد + جزئیات کامل

اگر با دنیای ارزهای دیجیتال سروکار دارید، قطعاً باید با روش‌های تبدیل رمزارزهایی مثل بیت کوین، تتر و غیره به پول نقد و برعکس آشنایی داشته باشید. انجام این کار روند نسبتاً ساده‌ای دارد اما باید مراحل کار را با دقت بسیار زیاد انجام داد؛ زیرا می‌توان گفت در صورت ارسال اشتباه رمزارز به کیف پولی غیر از آدرس مقصد موردنظر، تقریباً امکان بازیابی آن وجود ندارد، زیرا تراکنش‌ها در بلاک چین یک‌طرفه هستند.

تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد

در فرایند تبدیل رمزارز به پول نقد یعنی هرجای جهان که باشید، با پرداخت ارز دیجیتال موردنظر خود، معادل آن را براساس وجه رایج هر کشور دریافت می‌کنید. بدین‌ترتیب با تبدیل رمزارز به پول نقد، قطعاً می‌توانید از دارایی خود برای خرید هر وسیله یا پرداخت صورت‌حساب‌های خدماتی و غیره استفاده کنید.

واحد رسمی پول کشور ما ریال است و می‌توان رمزارزها را به‌راحتی به ریال تبدیل کرد. برای انجام این‌ کار چند روش وجود دارد که روند انجام آن‌ها بسیار مشابه است ولی همان‌طور که اشاره کردیم باید با دقت زیادی هنگام جابه‌جایی رمزارزها داشته باشید.

برای تبدیل بیت کوین یا سایر رمزارزهای موردنظر خود به پول نقد، ابتدا باید آن را به حساب کیف پول صرافی داخلی یا شخصی که قصد دارید با او معامله کنید، انتقال دهید. توصیه می‌کنیم حتماً در یکی از صرافی‌های معتبر رمرارز ایرانی ثبت‌نام کنید و سپس مراحل احراز هویت را به‌طور کامل انجام دهید تا امکان واریز و برداشت و تبدیل دارایی‌های دیجیتال به ریال دردسترس شما قرار گیرد.

علاوه‌براین امکان دارد بخواهید در ازای پرداخت مقدار مشخصی رمزارز به دوستان یا افراد دیگر، وجه ریالی دریافت کنید یا هزینه‌ی خدمات خاصی را به رمزارز پرداخت کنید که روند انجام این‌ کار نیز تقریباً با روند ارسال این دارایی‌های دیجیتالی به صرافی ایرانی یکسان است، با این‌ تفاوت که آدرس کیف پول دیجیتالی مقصد، درواقع آدرس کیف پول شخص گیرنده خواهد بود.

در ادامه قصد داریم روش انتقال بیت کوین و سایر رمزارزها به صرافی و کیف پول را به‌طور کامل آموزش دهیم، پس با زومیت همراه باشید.

مراحل تبدیل بیت کوین و سایر رمزارزها به تومان و واریز به حساب بانکی

همان‌طور که گفتیم، برای استفاده از این روش، ابتدا باید در یک صرافی رمزارز ایرانی معتبر ثبت‌نام و مراحل احرازهویت آن‌ها را کامل کنید. در این حالت صرافی موردنظر کیف پول داخلی دراختیارتان قرار می‌دهد که برای دریافت هر نوع رمزارز مثل بیت‌ کوین، اتریوم، تتر و غیره می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اکثر صرافی‌ها امکان انتقال رمزارز را روی چندین بستر مثل ERC-20، TRC-20، BEP-20 و غیره ارائه می‌دهند که هرکدام کارمزد متفاوتی دارند و زمان ارسال و دریافت رمزارز در آن‌ها کمی تفاوت خواهد داشت.

پیشنهاد ما این است ابتدا رمزارز موردنظرتان را به تتر تبدیل، و سپس نسبت‌ به انتقال آن به صرافی داخلی اقدام کنید زیرا در این شرایط ارزش ارز دیجیتال موردنظرتان در فاصله‌ی ارسال و دریافت به صرافی، حفظ خواهد شد و درواقع ارزش هر واحد تتر همیشه معادل یک دلار آمریکا است.

در ادامه مراحل انتقال بیت کوین یا هر رمزارز دیگر به صرافی‌های داخلی را مرور می‌کنیم.

۱. اگر بخواهید رمزارز موردنظر خود (مثلاً بیت کوین یا تتر) را از صرافی خارجی به صرافی داخلی انتقال دهید، ابتدا باید آدرس کیف پول مقصد را مشخص کنید. بدین‌منظور وارد حساب کاربری خود در صرافی ایرانی شده و سپس در بخش دارایی‌ها، گزینه‌ی واریز رمزارز را انتخاب کنید. در این مرحله باید نوع رمزارزی را که قصد دارید به حساب صرافی داخلی خود واریز کنید، برگزینید. ما در این مثال قصد داریم تتر انتقال دهیم پس در میان فهرست رمزارزهای قابل واریز، USDT را انتخاب می‌کنیم. سپس با توجه به صرافی‌ای که از آن استفاده می‌کنید امکان دارد گزینه‌هایی برای بستر انتقال دردسترس شما قرار گیرد که پیشنهاد ما استفاده از بستر TRX یا همان TRC-20 است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.