تاکسی‌های خودران «کروز» دیوانه شدند، مدیرعامل استعفا داد + جدید

0 12

تاکسی‌های خودران «کروز» دیوانه شدند، مدیرعامل استعفا داد + جدید

پس از این اتفاق، اداره‌ی ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا و اداره‌ی حمل‌و‌نقل موتوری کالیفرنیا تحقیقاتی را آغاز کردند. همچنین، مجوز آزمایش‌های خودران کروز تعلیق شد.

در پاسخ به استعفای مدیرعامل کروز، مری بارا، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل جنرال موتورز، از کایل وگت تشکر کرد و گفت که هیئت‌مدیره تصمیم او را درک می‌کند و به آن احترام می‌گذارد. بارا بر تعهد جنرال موتورز بر هدف کروز برای ارائه‌ی حمل‌و‌نقل امن‌تر و در‌دسترس‌تر نیز تأکید کرد. جنرال موتورز، شرکت خودروسازی آمریکایی، سال ۲۰۱۶ کروز را با مبلغ بیش از یک‌میلیارد دلار خرید.

با خروج وگت، جنرال موتورز مو الشناوی، رئیس کروز را با حفظ سمت خود به مدیر ارشد فناوری این شرکت منصوب کرد. به‌علاوه، کریگ گلایدن، مدیر اجرایی جنرال موتورز، به‌عنوان مدیر ارشد اداری باقی می‌ماند. هنوز مشخص نیست که چه کسی نقش مدیرعامل دائمی این شرکت را بر‌عهده می‌گیرد.

از‌دست‌دادن رهبر و مبتکری باتجربه که کروز را از استارتاپی کوچک در گاراژ به جایگاه فعلی خود رساند، برای این شرکت اصلاً اتفاق خوشایندی نیست. ناگفته نماند که کروز قصد داشت خدمات تاکسی رباتی خود را در سراسر آمریکا گسترش دهد.

تیم باقی‌مانده در کروز باید ضمن تاب‌آوری زیر فشار افکار عمومی، اعتماد آن‌ها را به فناوری خودران این شرکت دوباره جلب کند. تا آن زمان، آینده‌ی این شرکت مبهم باقی می‌ماند. در همین حین، کایل وگت در پستی از تصمیم خود برای وقت‌گذرانی بیشتر با خانواده و کشف ایده‌های جدید خبر داد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.