تاریخچه اختراع ماشین لباسشویی؛ سفر به ۲۰۰ سال پیش + جدید

0 176

تاریخچه اختراع ماشین لباسشویی؛ سفر به ۲۰۰ سال پیش + جدید

ماشین‌های لباسشویی امروزی را می‌توان به دو نوع اصلی تقسیم کرد: در از جلو و در از بالا. مدل‌های در از بالا استوانه‌ای عمودی دارند و لباس‌ها از بالا وارد دستگاه می‌شوند. این ماشین‌ها تاخو در بالا دارند که وظیفه‌ی اصلی آن مخلوط و ترکیب‌ کردن لباس‌ها و آب حین عملیات شست‌وشو است.

درمقبل، ماشین‌های لباسشویی‌ در از جلو دیگ (درام) به‌صورت افقی در جلو دارند. از‌این‌رو، لباس‌ها از جلو درون دیگ قرار می‌گیرند. برای شستن لباس‌ها آب و دیگ با چرخش، لباس‌ها را به اطراف حرکت می‌دهند.

امروزه، کار بدون ماشین لباسشویی به‌دلیل وجود مشغله‌های مختلف زندگی سخت است. انبوهی از پیراهن‌ها و جوراب‌ها و شلوارهای کثیف روی هم تلنبار می‌شوند و شستن آن با ماشین لباسشویی کار ما را راحت می‌کند. وقتی از مقایسه ماشین‌های لباسشویی مدرن سخن به‌میان می‌آید، مدل‌های در از جلو بهترین هستند؛ زیرا شست‌وشوی دقیق‌تر و قوی‌تری دارند و انرژی و آب کمتری مصرف می‌کنند.

قیمت ماشین لباسشویی

تحقیقات کافی قبل از خرید ماشین لباسشویی ضروری است. ماشین‌های لباسشویی با فضای داخلی بزرگ‌تر می‌توانند لباس‌های حجیم را بشویند. قیمت ماشین‌ لباسشویی براساس ویژگی‌های مختلف در محدوده‌های مختلفی قرار دارد؛ پس مهم است که مشخصات ماشین لباسشویی را با دقت در نظر بگیرید.

برای مثال، قبل از انتخاب باید عواملی مانند ظرفیت و نوع موتور و امکانات را بررسی کنید. درنهایت، باید مدلی را بخرید که تمام نیازهایتان را برآورده کند. برای بررسی بیشتر، می‌توانید راهنمای خرید ماشین لباسشویی را بخوانید.

ماشین‌های لباسشویی امروزی از روزهای اولیه‌ی تخته‌های شست‌وشوی آج‌دار و دیگ‌های چرخان چوبی فاصله زیادی گرفته‌اند. امروزه، نوآوری‌هایی که شاهدش هستیم، شست‌وشوی طولانی و طاقت‌فرسا را به فشردن دکمه‌ی ساده تبدیل کرده است و در آینده نیز، قطعاً تکنولوژی‌های جدید دیگر ما را شگفت‌‌زده خواهد کرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.