بینگ همچنان جایگاه پررنگی در بازار موتورهای جست‌وجو ندارد + جدید

0 17

بینگ همچنان جایگاه پررنگی در بازار موتورهای جست‌وجو ندارد + جدید

براساس ادعای مؤسسه‌ی تحقیقاتی Statcounter، سهم مایکروسافت بینگ از بازار جهانی موتورهای جست‌وجو در ماه اخیر ۲٫۹۹ درصد بوده است. در ماه اول سال جاری میلادی، بینگ ۳٫۰۳ درصد از سهم بازار را در‌اختیار داشت. با استناد به آمار، سهم بینگ در بخش بزرگی از سال ۲۰۲۳ تغییر خاصی نکرده است.

تعداد کاربران روزانه‌ی بینگ پس از اضافه‌شدن هوش مصنوعی از ۹۵٫۷ میلیون به ۱۰۱٫۷ میلیون نفر رسیده بود؛ اما استقبال کاربران برای مدت‌زمانی طولانی ادامه نداشت و یک ماه پس از ثبت رکورد ۱۰۱٫۷ میلیونی، تعداد کاربران بینگ به ۹۶٫۴ میلیون نفر کاهش یافت.

مدتی بعد افزایش کاربران به ۹۹٫۲ میلیون نفر را شاهد بودیم. توجه کنید که این آمار بر‌اساس داده‌های شرکت YipitData به‌دست‌ آمده است که کاربران موبایل و کاربران ساکن چین را محاسبه نمی‌کند.

کاهش محبوبیت بینگ به دلایل مختلفی نسبت داده می‌شود. چت‌بات هوش مصنوعی بینگ گاهی‌ اوقات پاسخ‌های اشتباه ارائه می‌داد و در برخی سناریوها، به کاربران توهین می‌کرد. مایکروسافت در ابتدا بینگ‌چت را به مرورگر اج محدود کرده بود و کاربران پرتعداد کروم امکان استفاده از آن را نداشتند.

با وجود انتقادها، مایکروسافت چت‌بات بینگ را پروژه‌ای موفق می‌داند. این شرکت می‌گوید آمار منتشرشده‌ی مؤسسه‌های تحقیقاتی دقیق نیست؛ چون افرادی را دربر نمی‌گیرد که مستقیماً ازطریق وب‌سایت بینگ‌چت از این سرویس استفاده می‌کنند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.