بهترین فصل برای سفر به اصفهان + جدید

0 8

بهترین فصل برای سفر به اصفهان + جدید

اصفهان مشهور به نصف جهان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در ایران است که مورد توجه مسافران ایرانی و گردشگران خارجی بسیاری قرار گرفته است. از این شهر زیبا و تاریخی به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام یاد می‌کنند. به همین دلیل سالانه گردشگران خارجی فراوانی از کشورهای مختلف به ایران سفر می‌کنند تا بتوانند از نزدیک با جاذبه‌های گردشگری و بناهای تاریخی اصفهان آشنا شوند. برای سفر به اصفهان می‌توان با تهیه بلیط اتوبوس و هواپیما اقدام نمود و گشت‌وگذار در این شهر در هر فصلی از سال می‌تواند بسیار جذاب و خاطره‌انگیز باشد. اما در برخی از فصول میزان مسافرت‌ها به این شهر به اوج خود می‌رسد.

اگر می‌خواهید در مورد بهترین فصل برای سفر به اصفهان اطلاعات بیشتری کسب کنید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

بهترین زمان سفر به اصفهان از لحاظ آب وهوا

اصفهان از جمله شهرهای نیمه کویری کشور است که از یک سمت به کویر و از سمتی دیگر به کوهستان منتهی می‌گردد. به همین دلیل دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد است؛ بنابراین برای رزرو بلیط اتوبوس و سفر به اصفهان باید به شرایط آب‌وهوایی آن در فصول مختلف توجه داشته باشید. از نظر آب‌وهوا می‌توان گفت بهترین زمان سفر به اصفهان از اول اسفند تا آخر اردیبهشت ماه و از اول شهریور تا آخر مهر ماه است که این شهر هوای خنک و معتدلی دارد.

بهترین فصول برای سفر به اصفهان

همان‌طور که اشاره شد سفر به اصفهان در هر فصلی از سال می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. در ادامه شرایط سفر در فصول مختلف به این شهر تاریخی را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • فصل زمستان ارزان‌ترین زمان سفر به اصفهان

سفر به اصفهان در فصل زمستان طرفداران خاصی دارد. سفر به این شهر در فصول سرد سال برای ساکنین شهرهای سردسیری کشور مثل تبریز و اردبیل می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. زیرا سرمای آن نسبت به شهرهای شمال غربی خیلی کمتر است و می‌توانند با هزینه‌ای بسیار مناسب از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی اصفهان بازدید کنند. اما برای افرادی که در شهرهای جنوبی و گرمسیر ایران زندگی می‌کنند سفر به اصفهان در زمستان را پیشنهاد نمی‌کنیم. ولی در صورتی که می‌خواهید سفری کم هزینه از نظر خرید بلیط اتوبوس، رزرو هتل و هزینه بازدید از جاذبه‌ها و… داشته باشید زمستان ارزان‌ترین فصل سفر به اصفهان است.

  • سفر به اصفهان در پاییز

اصفهان در پاییز چهره‌ای متفاوت و زیبا دارد، از این رو سفر به این شهر در فصل برگ ریزان پاییز می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. زیرا قدم زدن در کنار زاینده رود بر روی برگ‌های زرد می‌تواند خیلی خاطره‌انگیز و رویایی باشد. خیلی از افراد پاییز را یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به اصفهان می‌دانند. زیرا دیگر خبری از گرمای تابستان نیست و شهر خلوت‌تر می‌شود و منظره زیبا آن بیشتر خودنمایی می‌کند. به طوری که سالانه هنرمندان و عکاسان بسیاری برای ثبت روزهای پاییزی اصفهان مهد تمدن ایران در این فصل به اصفهان سفر می‌کنند.

  • سفر به اصفهان در تابستان

فصل تابستان به دلیل مصادف شدن با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها میزان مسافرت‌ها مخصوصا به اصفهان به اوج خود می‌رسد و بیشتر خانواده‌های سعی می‌کنند از تعطیلات خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. اصفهان معمولا در فصل تابستان آب‌وهوایی بسیار گرم دارد که می‌تواند برای مسافران اذیت کننده باشد. اما با این وجود بسیاری از هم‌وطنان مناطق جنوبی کشور مثل اهواز، آبادان و بندرعباس تابستان را برای سفر به نصف جهان انتخاب می‌کنند.

  • سفر به اصفهان در فصل بهار

اگر بخواهیم بهترین زمان سفر به اصفهان را به شما معرفی کنیم، قطعا بهار بهترین زمان برای سفر به این شهر است. زیرا اصفهان در فصل بهار در خوش آب‌و هواترین حالت ممکن خود قرار دارد و بازدید از جاذبه‌های گردشگری و گشت‌وگذار در خیابان‌های زیبای آن می‌تواند بسیار رویایی و خاطره‌انگیز باشد. البته توجه داشته باشید با توجه به اینکه خیلی از افراد اصفهان را برای تعطیلات نوروز انتخاب می‌کنند، در این ایام اصفهان شلوغ‌ترین روزهای خود را سپری می‌کند و افزایش تقاضا برای بلیط اتوبوس، هتل، رستوران، جاذبه‌های دیدنی و… موجب افزایش قیمت آن‌ها و بالا رفتن هزینه‌های سفر مسافران می‌شود. لازم به ذکر است که در فصل بهار، اردیبهشت ماه بهترین زمان برای سفر به اصفهان باشکوه است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.