بررسی گلکسی S23 FE؛ کمی روبه‌جلو، اندکی روبه عقب + جدید

0 28

بررسی گلکسی S23 FE؛ کمی روبه‌جلو، اندکی روبه عقب + جدید

در مجموع، تجربه‌ی کار با S23 FE در بخش نرم‌افزار لذت‌بخش است و به لطف تراشه‌ی قابل اتکا، تجربه‌ای بی‌دردسر و استاندارد را ارائه می‌کند. البته در بخش نرم‌افزار دوربین و به‌ویژه هنگام تعویض دوربین‌ها و مُدهای عکاسی، کمی لگ را تجربه خواهید کرد که البته لطمه‌ای به کاربری کلی شما وارد نمی‌کند.

عملکرد، شارژدهی و تجربه کاربری گلکسی S23 FE

همچون نسل پیش، فن‌ادیشن جدید سامسونگ نیز در دو نسخه وارد بازار می‌شود: مدل مجهز به تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 1 مختص بازار آمریکا و تراشه‌ی Exynos 2200 مختص بازار سایر کشورها. بااین‌حساب، واضح است که نسخه‌ی مجهز به اگزینوس در بازار ما عرضه می‌شود؛ تراشه‌ای که پیش‌تر در گوشی‌های پرچمدار S22 نیز به‌کار گرفته شده بودند.

از نظر چینش و فرکانس کاری هسته‌ها، حداقل روی کاغذ تفاوت قابل مشاهده‌ای بین تراشه‌های کوالکام و سامسونگ وجود ندارد. Exynos 2200 از ترکیب هشت هسته در سه خوشه استفاده می‌کند. هسته‌ی پرقدرت Cortex-X2 با فرکانس کاری بیشینه‌ی ۲٫۸ گیگاهرتز در کنار سه هسته‌ی میانی Cortex-A70 با فرکانس ۲٫۵۰ گیگاهرتز و در نهایت چهار هسته‌ی کم‌مصرف ۱٫۸ گیگاهرتزی قرار می‌گیرد تا بخش CPU را در تراشه تشکیل دهد.

پردازش‌های گرافیکی با ماژول Xclipse 920 انجام می‌شود که سامسونگ آن را با معماری RDNA 2 شرکت AMD توسعه داده است و قابلیت‌هایی همچون رهگیری پرتو شتاب‌یافته‌ی سخت‌افزاری را در اختیار قرار می‌دهد. تراشه‌ی کُره‌ای‌ها از مودم 5G با سرعت انتقال داده‌ی بیشینه‌ی ۷٫۳۵ گیگابیت‌برثانیه نیز استفاده می‌کند.

گلکسی S23 FE‌ با دو پیکره‌بندی ۱۲۸ | ۸ و ۲۵۶ | ۸ گیگابایت راهی بازار می‌شود و نسبت به S21 FE و البته رقیب دیگرش یعنی ناتینگ فون ۲، حق انتخاب کمتری به کاربر می‌دهد. زومیت نسخه‌ی ۲۵۶ | ۸ را برای بررسی در اختیار داشت. همان‌طور که در جدل زیر مشاهده می‌کنید، سرعت خواندن و نوشتن حافظه‌ی S23 FE تفاوت معناداری با نسل قبل و همچنین رقبا ندارد و طبق انتظار ظاهر می‌شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.