بررسی پوکو F5 | ردمی نوت ۱۱ توربو شیائومی؛ گیمرپسند اقتصادی + جدید

0 129

بررسی پوکو F5 | ردمی نوت ۱۱ توربو شیائومی؛ گیمرپسند اقتصادی + جدید

گوشی‌های سری F پوکو معمولا گزینه‌‌های جذابی برای گیمرهای موبایل هستند؛ مدل‌های قدرتمندی که با قیمت به‌مراتب پایین‌تری درمقایسه با گوشی‌های پرچمدار و قاتلان پرچمدار معرفی می‌شوند؛ هرچند که در بخش‌هایی همچون دوربین و کیفیت ساخت، در جایگاه پایین‌تری قرار می‌گیرند.

نقطه‌ی آغاز سری F، مدل Poco F1 بود که درحقیقت اولین محصول پوکو نیز به‌شمار می‌رفت. درابتدا پوکو به‌عنوان برند زیرمجموعه‌ی شیائومی شروع به‌کار کرد؛ اما پس از مدتی مستقل شد؛ البته کماکان حضور شیائومی در جای‌جای محصولات پوکو را می‌توان حس کرد.

پوکو از همان ابتدا و با عرضه‌ی مدل F1 استراتژی متفاوتی را دنبال می‌کرد: قدرت بالا و قیمت مناسب درازای فداکردن کیفیت بدنه و دوربین؛ بنابراین باید انتظارات خود از این دو مورد را در گوشی‌های پوکو به حداقل برسانید. ایده‌ی طلایی پوکو، به‌سرعت آن را به محبوبیت رساند؛ اما مدل F2 باوجود بهبود کیفیت بدنه، با استقبال چندانی مواجه نشد.

به‌دنبال ناکامی پوکو F2، مدل بعدی در دو نسخه‌ی F3 و F3 GT معرفی شد و مدل پایه با جلب نظر مشتریان به فروش بالایی دست یافت؛ اما مدل F4 مجددا به سرنوشت F2 دچار شد. باتوجه به روال سال‌‌های گذشته، F5 با سخت‌افزار قدرتمندش، پتانسیل برای دستیابی به موفقیت دارد.

پوکو F5 شیائومی درحقیقت نسخه‌ای تغییرنام‌یافته از ردمی نوت ۱۲ توربو به‌شمار می‌رود و بررسی پیش رو را می‌توان به این مدل قدرتمند از برند ردمی نیز تعمیم داد.

بررسی ویدیویی پوکو F5

تماشا در یوتیوب

طراحی و کیفیت ساخت پوکو F5 شیائومی

پوکو F5 برای من در نگاه اول شباهت زیادی به گوشی گیمینگ Nubia Redmagic 8 داشت؛ ترکیب فریم تخت و برآمدگی اندک دوربین و حاشیه‌های باریک نمایشگر، باعث چنین شباهتی شده‌اند؛ البته پوکو F5 جز در طراحی جزیره‌ای ماژول دوربین و ضخامت کمترِ حاشیه‌ی پایین نمایشگر تفاوت دیگری با نسل قبل ندارد.

برخلاف مدل GT، پوکو F5 از بدنه‌ای کاملا پلاستیکی استفاده می‌کند که این موضوع حتی درمقایسه با نسل پیشین نیز یک عقب‌گرد محسوب می‌شود؛ چراکه پوکو F4 در قسمت پشتی از شیشه بهره می‌بُرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.