بررسی هدفون ناتینگ ایر۲؛‌ «تقریبا» همه‌چیز تمام + جدید

0 52

بررسی هدفون ناتینگ ایر۲؛‌ «تقریبا» همه‌چیز تمام + جدید

ناتینگ ایر ۲ تنها با ترکیب رنگ مشکی/سفید موجود است، اما همین یک گزینه برای جلب توجه کافی است. خود کیس هم با آن طراحی شفاف ایربادها که هنرنمایی شرکت سوئدی Teenage Engineering است، ظاهر نوآورانه‌ای دارد و جای کمی را در جیب اشغال می‌کند؛ هرچند دربرابر خراشیدگی آسیب‌پذیر است.

ناتینگ ایر ۲ با وزن ۴٫۵ گرم برای هر ایرباد، بسیار سبک است و فیت بسیار راحتی دارد. خود ایربادها هم طوری طراحی شده‌اند تا فشاری به گوش‌ها وارد نکنند تا از این نظر، برای آن دسته از افرادی که از هدفون‌هایی با سری سیلیکونی بیزارند، گزینه‌ی مناسبی باشند. از سوی دیگر، هدفون هنگام حرکت و دویدن از گوش نمی‌افتد و در استفاده‌ی طولانی‌مدت، گوش‌ها را خسته نمی‌کند (مگر اینکه فشار ANC باعث خستگی گوش‌ها شود!).

ایربادها از درجه‌بندی IP54 و کیس شارژ از درجه‌بندی IP55 بهره می‌برند که مقاومت نسبتا خوبی دربرابر پاشش آب و گردوخاک ارائه می‌دهد. برای همین، می‌توانید با خیال راحت از این هدفون زیر باران و تمرینات ورزشی سنگین در باشگاه استفاده کنید.

کنترل، اپلیکیشن و قابلیت‌های ناتینگ ایر ۲

کنترل ناتینگ ایر ۲ که از سنسور فورس روی ساقه‌ها استفاده می‌کند، آدم را یاد ایرپادز پرو ۲ می‌اندازد؛ به‌استثنای کنترل حجم صدا با سوایپ بالا و پایین روی ساقه‌ها که فعلا در انحصار هدفون اپل به سر می‌برد. به‌طور پیش‌فرض، نمی‌توان حجم صدا را از طریق ایربادها کم و زیاد کرد، اما از طریق اپلیکیشن می‌توانید اکشنی را برای این کار تعریف کنید.

  • یک ضربه:‌ پخش/توقف آهنگ/پاسخ به و قطع تماس
  • دو ضربه: پخش آهنگ بعدی/ رد تماس
  • سه ضربه: پخش آهنگ قبلی
  • ضربه و نگه داشتن انگشت: جابه‌جایی بین ANC/Transparency (اضافه کردن گزینه‌ی خاموش از اپ)
  • دوضربه و نگه داشتن انگشت: فعال‌سازی از طریق اپ برای دستیار صوتی

ناتینگ ایر ۲ به‌لطف حسگر تشخیص پوست از قابلیت پخش/توقف خودکار آهنگ پشتیبانی می‌کند؛ به‌این‌صورت که با بیرون آوردن یکی از ایربادها از گوش، آهنگ متوقف می‌شود و با برگرداندن ایرباد به گوش، پخش آهنگ تقریبا بلافاصله از سر گرفته می‌شود.

در بخش قبلی گفتم یکی از مهم‌ترین دلایل برای خرید ناتینگ ایر ۲، می‌تواند طراحی خاص و جالب‌توجه آن باشد. دلیل دوم، اپلیکیشن همراه است. ناتینگ برای شخصی‌سازی کردن تجربه‌ی استفاده از هدفون برای کاربر، تلاش زیادی کرده است و به‌خوبی توانسته بین قابلیت‌های متنوع و رابط‌ کاربری مینیمالیست و سرراست، توازن برقرار کند. درضمن، این اپلیکیشن از طراحی چشم‌نوازی هم برخوردار است تا به یک اپلیکیشن همراه تمام‌عیار تبدیل شود.

در اپلیکیشن Nothing X، می‌توانید تست گوش انجام دهید تا پروفایل صدا مناسب با سطح شنوایی‌تان تنظیم شود. تست دیگری برای کالیبره کردن نویز کنسلینگ وجود دارد تا هدفون با تشخیص میزان نویز محیط، درجه‌ی ANC را به‌طور خودکار تغییر دهد. تست فیت هم مطمئن می‌شود بهترین اندازه‌ی سری ایرباد را برای گوش‌هایتان انتخاب کرده‌اید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.