بررسی شیائومی ۱۳ لایت؛ باخت به سامسونگ در زمین خودی + جزئیات کامل

0 136

بررسی شیائومی ۱۳ لایت؛ باخت به سامسونگ در زمین خودی + جزئیات کامل

شیائومی ۱۳ لایت را باید ارزان‌قیمت‌ترین عضو از سری گوشی‌های پرچمدار شیائومی بدانیم؛ البته نه بدین معنی که با دستگاهی پرچمدار یا حتی قاتل‌پرچمدار طرف هستیم، بلکه درباره‌ی دستگاهی صحبت می‌کنیم که در مسیر تبدیل‌شدن به یک پرچمدار، در ایستگاه میان‌رده‌ها توقفی کرده و از قطار پیشرفت جامانده است.

شیائومی ۱۳ لایت در تمامی بخش‌ها در دسته‌بندی «میان‌رده» قرار می‌گیرد و هیچ بخشی از آن تنه‌ای به پرچمداران نمی‌زند. از تراشه گرفته تا بدنه و دوربین و حتی بلندگو که باوجود تمام ادعاهای بزرگی که دارد، عقب‌گردی بزرگ دربرابر شیائومی ۱۲ لایت به‌حساب می‌آید.

باتوجه به برچسب قیمتی ۱۷ میلیون تومانی ۱۳ لایت در بازار کشور، نزدیک‌ترین رقیب آن به‌طور قطع گلکسی A54 سامسونگ خواهد بود؛ میان‌رده‌ای محبوب که تمامی فاکتورهای مورنیاز برای تبدیل شدن به بهترین میان‌رده‌ی بازار را باخود یدک می‌کشد. پس سوال اصلی اینجاست که آیا می‌توان شیائومی ۱۳ لایت را به‌جای A54 پیشنهاد کرد؟

بررسی ویدیویی شیائومی ۱۳ لایت

تماشا در یوتیوب

طراحی و کیفیت ساخت شیائومی ۱۳ لایت

برخلاف آنچه معمولا در اعضای یک سری دیده می‌شود، ۱۳ لایت شباهتی به شیائومی ۱۳ و شیائومی ۱۳ پرو ندارد و باید طراحی آن را مغلمه‌‌ای از تمامی مدل‌ها دانست؛ به بیان ساده‌تر شیائومی ۱۳ لایت فریم خود را از مدل ۱۳ پرو، قاب دوربین را از شیائومی ۱۳ و قاب دایره‌ای شکل دوربین اصلی و اولتراواید را از شیائومی ۱۳ اولترا به‌عاریت گرفته است. از شباهت بریدگی کپسولی شکل دوربین سلفی به آیفون‌های ۱۴ پرو و پرو مکس نیز غافل نشویم که به‌تنهایی توضیحاتی را با خود به‌همراه دارد.

شیائومی ۱۳ لایت را باید نسخه گلوبال شیائومی Civi 2 دانست؛ محصولی که تنها ۲۰ روز بعد از معرفی خانواده آیفون ۱۴ به‌بازار عرضه شد. باتوجه به اینکه شیائومی بریدگی مورد بحث را با ویژگی نرم‌افزاری همراه نکرده است و همچنین نمی‌توان در طول مدت ۲۰ روز یک محصول کاملا جدید را به تولید انبوه رساند، باید تشابه آن با آیفون ۴ پرو / پرو مکس را یک تصادف بدانیم.

از سوی دیگر بریدگی کپسولی سمت راست پیش‌تر توسط سامسونگ در گلکسی S10 پلاس استفاده شده بود و قرینه‌ی آن نیز در گوشی‌های هواوی به‌کار گرفته می‌شد! پس قراردادن آن در مرکز دستگاه عاقلانه‌ترین کار بود که شوربختانه (ازنظر شیائومی) با عرضه‌ی آیفون ۱۴ پرو / پرو مکس هم‌زمان شد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.