با «دکتر ژرف‌دریا» آشنا شوید؛ دانشمندی که رکورد طولانی‌ترین اقامت در زیر آب را شکسته است + جزئیات کامل

0 53

با «دکتر ژرف‌دریا» آشنا شوید؛ دانشمندی که رکورد طولانی‌ترین اقامت در زیر آب را شکسته است + جزئیات کامل

دیتوری می‌گوید: «تقریبا هیچ روز تعطیلی ندارم؛ اما زمانی‌که در یک فضای کوچک گیر افتاده‌اید، مشغول‌ماندن واقعا چیز خوبی است.»

دیتوری برای تمرکزنکردن روی زمان باقی‌مانده از ماموریت، یاد گرفت زمانی که در پیش دارد را پیگیری نکند. او در این مورد می‌گوید: «من روزشماری را متوقف کرده‌ام. فقط باید ذهن خود را به انجام این کار معطوف کنید و آن را انجام دهید.»

درطول مدت اقامت دیتوری، حدود ۵۰ نفر ازجمله اعضای خانواده، پزشکان، دانشمندان و دانش‌آموزان مدرسه با او ملاقات کردند. این کار به کاهش چالش‌های ذهنی ناشی از حبس طولانی‌مدت و تنهایی کمک کرد. به‌گفته‌ی دیتوری، ارتباط مجازی با دنیای خارج نیز برای او کمک‌کننده بوده‌اند؛ اما این ارتباط هیچ شباهتی به ملاقات حضوری با افراد ندارد.

شغل دیتوری در نیروی دریایی ایالات متحده به او کمک کرد تا بر چالش‌های روانی زندگی در زیر آب غلبه کند؛ اما همچنان برخی از جنبه‌های این تجربه او را شوکه کرد. وی دراین‌باره می‌گوید: «یکی از چیزهایی که بیش از همه مرا شگفت‌زده کرده این است که چقدر دلم برای خورشید تنگ شده است. می‌خواهم بروم بیرون و [به آن] نگاهی بیندازم.» اما آنچه دیتوری درطول ماموریتش بیش از همه دلتنگ آن شد، چتربازی بود.

جمع‌آوری داده‌هاSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.