با این نرم‌افزارهای بنچمارک، سلامت و بازده کامپیوتر ویندوزی خود را بسنجید + جزئیات کامل

0 42

با این نرم‌افزارهای بنچمارک، سلامت و بازده کامپیوتر ویندوزی خود را بسنجید + جزئیات کامل

اگر کامپیوتر خود را اورکلاک کرده‌اید یا سخت‌افزار جدید به آن افزوده‌اید و نگران عملکرد رایانه‌ی خود هستید؛‌ بنچمارک گرفتن بهترین کاری است که می‌توانید برای به‌دست آوردن کارنامه‌ای از سنجش عملکرد کامپیوتر خود انجام دهید. خبر خوب اینکه بهترین نرم‌افزارهای بنچمارک به‌صورت رایگان قابل استفاده هستند.

نرم‌افزارهای بنچمارک چگونه عمل می‌کنند؟

اگر می‌خواهید نقاط ضعف و قوت عملکرد سیستم خود را ارزیابی کنید، یا می‌خواهید سیستم خود را ارتقا دهید و قصد تعویض یا افزودن یک قطعه‌ی جدید دارید، چنانچه احساس می‌کنید سیستم شما عملکرد بهینه‌ای ندارد و به دنبال ارزیابی و رفع عیب قسمت‌های مختلف آن هستید، یا نیاز به اورکلاک کردن دارید تا بتوانید از حداکثر ظرفیت عملکرد رایانه‌ی خود استفاده کنید، بهتر است یک نرم‌افزار بنچمارک نصب کنید.

با استفاده از نرم‌افزارهای بنچمارک، می‌توان عملکرد سخت‌افزارهای مختلف را ارزیابی کرد. به عنوان مثال، می‌توانید عملکرد پردازنده‌ها، کارت‌های گرافیکی، حافظه‌های رم و سایر قطعات سخت‌افزاری را با یکدیگر مقایسه کنید. همچنین به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار کمک می‌کند تا عملکرد برنامه‌های خود را روی سیستم‌های مختلف ارزیابی کنند.

با اجرای بنچمارک‌ها، می‌توانید نقاط ضعف سیستم یا نرم‌افزار را شناسایی کرده و بهبودهای لازم را انجام دهید. برای مثال، اگر یک برنامه در حین اجرا سرعت بسیار کندی دارد، با این نرم‌افزارها می‌توانید عملکرد ضعیف را تشخیص داده و بهبودهای لازم را اعمال کنید.

به طور کلی، نرم‌افزارهای بنچمارک برای اندازه‌گیری و مقایسه عملکرد سیستم‌ها و نرم‌افزارها بسیار مفید هستند و به توسعه‌دهندگان و کاربران امکان می‌دهند تا تصمیمات بهتری در خصوص استفاده از سخت‌افزارها و بهینه‌سازی نرم‌افزارها بگیرند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.