این ۱۷ قابلیت از دستیار صوتی Google Assistant حذف شدند + جدید

0 11

این ۱۷ قابلیت از دستیار صوتی Google Assistant حذف شدند + جدید

گوگل ۱۷ مورد از قابلیت‌های «کم‌تر استفاده شده‌ی»‌ دستیار صوتی خود مانند ارسال ایمیل و پیام‌های صوتی با صدا را تا ۲۶ فوریه یا ۷ اسفند از سراسر دستگاه‌هایی چون موبایل، ساعت و اسپیکر/نمایشگر‌ هوشمند حذف می‌کند.

بیانیه‌ی غول موتور جست‌وجو، دلیل تغییرات مورد بحث را «ساده‌تر و مفیدتر» کردن گوگل اسیستنت اعلام کرده است؛ اما از طرف دیگر حذف این قابلیت‌ها کلافگی برخی کاربران را به همراه خواهد داشت. این بیانیه پس از آن منتشر می‌شود که گوگل از اخراج حدود ۱۰۰۰ کارمند که برخی از آن‌ها روی اسیستنت کار می‌کردند، خبر داد.

از ۲۶ ژانویه یا ۶ بهمن، هرگاه که کاربران اقدام به فعال کردن یکی از ویژگی‌های اعلامی در لیست گوگل کنند، درباره‌ی از کار افتادن آن‌ اعلانی دریافت خواهند کرد. گوگل برای برخی از این عملکرد‌های از دست‌رفته راه‌حل‌هایی ارائه می‌کند؛ اما این راه‌های جایگزین دقیقاً معادل روش‌های پیشین نیستند.

برخی ویژگی‌های حذف شده عبارتند از: پخش و کنترل کتاب‌های صوتی در اسپیکر‌ها، تنظیم آلارم‌های چندرسانه‌ای روی نمایشگر‌های هوشمند، مدیریت دستورات پخت و کتاب‌های آشپزی روی تلفن‌ها، استفاده از زما‌ن‌سنج روی ساعت‌ها، ارسال ایمیل‌/ویدیو‌/صوت از طریق صدا در تلفن‌ها، کنترل صوتی Fitbit روی ساعت‌ها، خلاصه‌های خواب در اسپیکر‌ها و تخمین‌های زمان رسیدن در نمایشگر‌ها.

هم‌چنین تغییراتی در اپلیکیشن Google صورت خواهد گرفت. در اپلیکیشن گوگل ضربه زدن روی نماد میکروفون اکنون بخش جستجو را باز می‌کند؛‌ برای مثال کاربران دیگر قادر نخواهند بود از میکروفون نوار جست‌وجو برای کارهایی چون کنترل چراغ‌ها استفاده کنند. نماد میکروفون در نوار جست‌وجوی گوشی‌‌های پیکسل اکنون به‌جای دستیار، جست‌وجوی صوتی را باز می‌کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.