این عامل ظاهرا ساده، هدست فوق پیشرفته اپل ویژن پرو را زمین می‌زند + جدید

0 9

این عامل ظاهرا ساده، هدست فوق پیشرفته اپل ویژن پرو را زمین می‌زند + جدید

اسپاتیفای هفته‌ی گذشته از اقدام اپل به دریافت کارمزد انتقاد کرد و گفت:

اپل نشان داد از سودی که از طریق توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان اپلیکیشن‌ها به این شرکت می‌رسد، به‌هیچ‌وجه دست نمی‌کشد.

آینده مبهم ویژن پرو در مقابل هزینه‌بر بودن توسعه اپلیکیشن

برخی از توسعه‌دهندگان به‌دلیل اینکه از موفقیت‌ عرضه‌ی ویژن پرو اطمینان ندارند، تمایلی برای ساخت اپلیکیشن اختصاصی ندارند؛ زیرا ساخت نسخه‌های مجزای اپ‌ به‌ویژه برای سیستم‌عامل جدید و اختصاصی visionOS می‌تواند بسیار هزینه‌بر باشد و هرکسی حاضر به پذیرش ریسک آن نیست.

ناهماهنگی امکانات ویژن پرو با اپ‌های گیمینگ

عده‌ای از توسعه‌دهندگان درباره‌ی هماهنگی محیط هدست واقعیت ترکیبی اپل و اپلیکیشن خود تردید دارند؛ زیرا ویژن پرو براساس حرکات دست و چشم طراحی شده است و برخی از بازی‌ها باید با کنترلرهای VR اجرا شوند تا عملکرد بهتری را ارئه دهند. همچنین هنوز چگونگی ردیابی حرکات دست و چشم ویژن پرو در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هیچ‌کس نمی‌داند این هدست دقیقاً چطور کار می‌کند.

هیچ‌کس از عملکرد ردیاب حرکت دست و چشم ویژن پرو مطمئن نیست

اگرچه ردیابی حرکات دست و چشم در هدست، قابلیتی هیجان‌انگیز و نوآورانه به نظر می‌رسد، با برخی از بازی‌های واقعیت مجازی محبوب مانند Assassin’s Creed و Asgard’s Wrath 2 که با کنترلر VR کار می‌کنند، سازگاری ندارد که این خبری ناامیدکننده برای گیمرها است.

البته اپل از کنترلرهای ایکس باکس و پلی استیشن پشتیبانی می‌کند، اما گیمرها و توسعه‌دهندگان کنترلرهای دستی مبتنی‌بر حرکت را ترجیح می‌دهند؛ چیزی که اپل با آن مخالف است.

تجربه ناموفق اپل در ارائه اپ‌ها

ارائه‌ی اپلیکیشن‌های مختلف برای تلویزیون و ساعت هوشمند اپل چندان موفق نبود و اپل از این آزمون سربلند خارج نشد؛ به همین دلیل توسعه‌دهندگان ترجیح می‌دهند ابتدا موفقیت ویژن پرو را با چشم خود ببینند و سپس برای توسعه‌ی اپ اختصاصی اقدام کنند.

توسعه‌دهندگان، محیط اپ استور اپل واچ را به «شهر ارواح» تشبیه می‌کنند

برخی از توسعه‌دهندگانی که برای اپل تی‌وی، آی‌مسیج و اپل واچ اپلیکیشن طراحی کرده‌اند، اکنون اپ استور را به شهر ارواح تشبیه می‌کنند، چون هیچ پشتیبانی‌ای از اپ‌های اختصاصی آن‌ها وجود ندارد.

اگرچه اپل واچ محصولی موفق است، پلتفرم مناسبی برای اپ‌های جانبی نیست. اپ‌هایی مانند ایکس، اوبر، اسلک و فیسبوک در ابتدا برنامه‌ای اختصاصی برای ساعت هوشمند اپل طراحی کردند و پس از تجربه‌ی ناموفق، آن‌ها را از اپ استور اپل واچ حذف کردند.

موجودی کم و قیمت نجومیSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.