ایلان ماسک می‌خواهد افراد نابینا را بینا کند! + جدید

0 20

ایلان ماسک می‌خواهد افراد نابینا را بینا کند! + جدید

پست جدید ماسک درباره‌ی تراشه‌ی بینایی شرکت نورالینک زمانی منتشر شده است که این شرکت برای اولین بار در ماه سپتامبر (شهریور) موفق به دریافت تأییدیه‌ی FDA برای شروع فاز آزمایش‌های انسانی تراشه‌ی مغزی خود شد و سپس اطلاعیه‌ای را برای جذب داوطلبان به این مطالعات منتشر کرد.

در مطالعات موردبحث، ربات R1 شرکت نورالینک یک تراشه‌ی مغزی را در قسمتی از مغز که وظیفه‌ی کنترل اعمال حرکتی فرد را دارد، کاشت می‌کند؛ سپس تراشه‌ی N1 سعی می‌کند مقدار حرکت دلخواه فرد مورد آزمایش را اندازه بگیرد و سپس آن را به فرمانی قابل فهم برای کامپیوتر‌های خارجی ترجمه کند.

برای دیدن نتیجه‌ی نهایی تلاش‌های ماسک باید تا پایان این مطالعات منتظر بمانیم؛‌ اما در صورت موفقیت‌آمیز بودن، شاید در آینده رابط‌های مغزی مشابه بتوانند عضو آسیب‌دیده‌ای چون چشم را دور بزنند و داده‌های دیداری را مستقیماً به مغز منتقل کنند.

ماه آگوست (مرداد و تیر) بود که محققان در مؤسسه‌ی تحقیقات پزشکی فاینشتاین شهر نیویورک ریزتراشه‌هایی را در مغز یک فرد که پاها و دست‌هایش در اثر یک تصادف رانندگی فلج شده بودند، کاشتند. پس از آن به کمک بایپس دوگانه‌ی عصبی و حسگر‌های حرکتی، او توانست پس از چند سال بازوی خود را حرکت دهد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.