ایلان ماسک «غلوشده‌ترین» مدیرعامل سال شد + جدید

0 6

ایلان ماسک «غلوشده‌ترین» مدیرعامل سال شد + جدید

در نظرسنجی جدیدی که توسط مجله‌ی فورچون انجام شده، ایلان ماسک به‌عنوان اورریتدترین (غلوشده‌ترین) مدیرعامل سال در آمریکا انتخاب شد.

فورچون نتایج نظرسنجی را پس از درخواست از صدها مدیرعامل برای رتبه‌بندی اورریتدترین یا آندرریتدترین (دستِ کم گرفته‌شده‌ترین) همتایان خود منتشر کرد. فورچون دقیقا مشخص نکرد که چه تعداد از مدیران به این نظرسنجی پاسخ داده‌اند.

ماسک که در نظرسنجی سال گذشته نیز به عنوان اورریتدترین مدیرعامل انتخاب شده بود، امسال ۳۹۹ رأی کسب کرد. باب آیگر، مدیرعامل دیزنی، با ۳۰۲ رای در رتبه‌ی دوم قرار گرفت.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، با کسب ۲۷۴ رای به عنوان آندرریتدترین مدیرعامل انتخاب شد. به این معنی که ارزش‌های نادلا دست کم گرفته شده‌اند و او مستحق توجه بیشتری است. نادلا برای هشت سال متوالی این عنوان را در اختیار داشته است.

ماسک مدیرعامل پرکاری است و چندین شرکت -از تسلا گرفته تا اسپیس ایکس- را مدیریت می‌کند. در سال ۲۰۲۲، ماسک شبکه‌ی اجتماعی ایکس (توییتر سابق) را خریداری کرد.

در حالی که ماسک به خاطر انقلاب در صنعت خودرو الکتریکی و تجاری‌سازی صنایع فضایی مورد ستایش قرار گرفته، این میلیاردر به خاطر تعیین اهداف بسیار بلندپروازانه با انتقاد نیز مواجه بوده است.

ماسک بارها برنامه‌ی اسپیس ایکس برای ارسال انسان به مریخ را عقب انداخته است. در سال ۲۰۱۷، او ادعا کرد که اسپیس ایکس اولین فضاپیمای سرنشین‌دار خود را در سال ۲۰۲۴ به مریخ خواهد فرستاد اما بعدها این برنامه بارها به تأخیر افتاد و حالا می‌گوید اولین انسان‌ها احتمالاً در سال ۲۰۲۹ به مریخ خواهند رسید.



Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.