اکسکوینو: مراحل تبدیل شدن به معامله‌گر حرفه‌ای در خرید و فروش ارز دیجیتال + جدید

0 76

اکسکوینو: مراحل تبدیل شدن به معامله‌گر حرفه‌ای در خرید و فروش ارز دیجیتال + جدید

تقسیم ‌بندی انواع ترید در بازار ارزهای دیجیتال

ترید و خرید ارز دیجیتال به چندین دسته تقسیم می‌شود که از جمله آن‌ ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- ترید روزانه (Day trading)

در این نوع ترید، معاملات در بازه زمانی یک روز صورت می‌گیرد و معمولاً افرادی که به این نوع ترید علاقه دارند، در طول روز بر روی تحلیل‌ های بازار کار می‌کنند و برای خرید و فروش ارز دیجیتال خیلی سریع اقدام می‌کنند.

۲- ترید موقعیتی (Position trading)

در این نوع ترید، معاملات بر روی تغییرات بازار در بازه زمانی بلند مدت صورت می‌گیرد و به صورت استراتژیک بر روی تغییرات بلند مدت بازار کار می‌کنند.

۳- ترید پویایی (Swing trading)

در این نوع ترید، معاملات بر روی تغییرات بازار در بازه زمانی متوسط صورت می‌گیرد و به صورت استراتژیک بر روی تغییرات کوتاه مدت بازار کار می‌کنند.

۴- ترید الگویی (Pattern trading)

در این نوع ترید، معاملات بر اساس الگوهای مشخصی که در بازار حضور دارد، صورت می‌گیرد و به صورت استراتژیک بر روی الگوهای بازار کار می‌کنند.

۵- ترید خبری (News trading)

در این نوع ترید نیز معاملات بر اساس اطلاعات و خبرهایی که در بازار منتشر می‌شود، صورت می‌گیرد و به صورت استراتژیک بر روی تغییرات قیمتی بازار کار می‌کنند.

در تمامی مدل های ذکر شده یک تریدر می بایست تغییرات و نوسانات قیمت ارز دیجیتال را رصد کند و از آخرین تغییرات سیاست های مالی و اقتصادی اطلاع داشته باشد. قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را می توانید در این لینک ملاحظه کنید.

مراحل تحقق رویای تریدینگ از مبتدی تا حرفه‌ایSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.