اپیک گیمز دست از سر اپل برنمی‌دارد؛ شکایت جدید در راه است + جدید

0 7

اپیک گیمز دست از سر اپل برنمی‌دارد؛ شکایت جدید در راه است + جدید

اپیک گیمز از نحوه‌ی واکنش اپل به احکام دادگاه خشنود نیست و تصور می‌کند که کارمزد ۲۷ درصدی شرکت تولیدکننده‌ی گوشی آیفون برای توسعه‌دهندگانی که از روش پرداخت متفرقه استفاده می‌کنند، ناقض یکی از دستورهای صادرشده‌ی قاضی است.

قاضی پرونده‌ی خبرساز اپل و اپیک گیمز در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که اپل باید به توسعه‌دهندگان اجازه دهد که روش‌های پرداخت متفرقه را به اپلیکیشن‌های خود اضافه کنند. اپل سریعاً درخواست تجدیدنظر را ثبت کرد؛ اما در‌نهایت دادگاه بر سر مواضعش ایستاد. آخرین درخواست تجدیدنظر اپل در اوایل سال ۲۰۲۴ رد شد.

در پی ردشدن درخواست اپل، این شرکت مجبور شد اصلاحاتی در قوانین مربوط‌ به سیستم‌های پرداخت اعمال کند. با‌این‌حال، تغییرات جدید چندان چشمگیر نیستند. سیستم پرداخت اپل ۳۰ درصد کمیسیون از توسعه‌دهندگان می‌گیرد و درصورت استفاده از سیستم پرداخت متفرقه، کمیسیون تنها ۳ درصد کاهش می‌یابد.

همچنین، اپل شرایط سخت‌گیرانه‌ای در نظر گرفته است تا توسعه‌دهندگان را از پذیرش روش‌های پرداخت متفرقه منصرف کند. طبق بخشی از قوانین، توسعه‌دهندگان باید هر ۱۵ روز یک‌ بار گزارش تراکنش‌ها را برای اپل بفرستند تا شرکت تولیدکننده‌ی اپل واچ مطمئن شود که کمیسیونش را از توسعه‌دهندگان می‌گیرد.

تیم سویینی، مدیرعامل اپیک گیمز، پس از تغییرات اپ استور باردیگر به اپل حمله کرد و این اصلاحات را «سازش متقلبانه» خواند. سویینی حالا قصد دارد از دادگاه منطقه‌ایِ آمریکا در کالیفرنیای شمالی بخواهد که به پرونده ورود کند.

مقاله‌های مرتبط

براساس گزارش بلومبرگ، وکلای اپیک گیمز در پرونده گفته‌اند که اگر احساس کنند اپل حکم دادگاه را نقض کرده است، درخواست تحریم اپل یا اقدامات دیگر علیه این شرکت را ثبت خواهند کرد. ظاهراً اپیک گیمز در روند برگزاری جلسه‌ی توجیهی با اپل قرار گرفته است.

یکی از کارشناسان حقوقی مدتی پیش گفت که اگر اپیک گیمز از اپل با محوریت تغییرات اپ استور شکایت کند، دور از انتظار است که دادگاه حق را به اپل بدهد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.