اپیک گیمز برنده شد؛ دادگاه: گوگل انحصارگرا است + جدید

0 10

اپیک گیمز برنده شد؛ دادگاه: گوگل انحصارگرا است + جدید

پیروزی اپیک درمقابل گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا شرکت بازی‌ساز دو سال پیش در مبارزه علیه اپل شکست خورد و قاضی ایوون گونزالس راجرز در آن پرونده سازنده‌ی گوشی آیفون را مقصر ندانست.

به‌هر حال نبرد قضایی بین اپیک گیمز و گوگل بسیار متفاوت بود و به معاملات مخفی تقسیم درآمد بین غول جست‌وجوی اینترنت و سازندگان گوشی هوشمند و همچنین توسعه‌دهندگان بازی‌های بزرگ بستگی داشت. این موضوع نشان داد گوگل به‌طور خاص از اپیک می‌ترسد و این‌بار دادگاه حکم را به‌نفع شرکت بازی‌ساز صادر کرد.

درحال‌حاضر دقیقاً نمی‌دانیم اپیک در مقابله با گوگل واقعاً چه چیزی برنده شده است و این موضوع به قاضی جیمز دوناتو بستگی دارد: کسی که درمورد راهکار مناسب تصمیم می‌گیرد.

اپیک هرگز برای دریافت خسارت مالی از گوگل شکایت نکرد و از دادگاه درخواست داشت به سازنده‌ی اندروید بگوید هر توسعه‌دهنده‌ی برنامه و بازی آزادی کامل دارد تا از فروشگاه‌ برنامه سیستم‌ پرداخت موردنظرش استفاده کند. هنوز مشخص نیست قاضی پرونده این خواسته‌ها را برآورده خواهد کرد یا خیر. هر دو طرف در تاریخ دوم ژانویه با دوناتو ملاقات خواهند کرد تا درمورد راهکارهای احتمالی بحث کنند.

با توجه به سند رسمی دادگاه، قاضی دوناتو قبلاً اعلام کرده قوانینی را مدنظر قرار خواهد داد تا گوگل نتواند با استفاده از راهکارهای جایگزین، بار دیگر سیاست‌های ضدانحصار را دور بزند. این قاضی همچنین اعلام کرد درصد کمیسیون دریافتی گوگل از توسعه‌دهندگان را تعیین نخواهد کرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.