اپل پس از ویژن پرو سراغ عینک هوشمند می‌رود + جدید

0 27

اپل پس از ویژن پرو سراغ عینک هوشمند می‌رود + جدید

قبل‌از معرفی ویژن پرو، این سؤال مطرح بود که آیا اپل قصد دارد تعدادی عینک‌ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را به‌عنوان لوازم‌جانبی آیفون معرفی کند یا هدست مستقلی را روانه‌ی بازار خواهد کرد؟ البته باتوجه به تعداد زیادی شایعه و گزارش درمورد محصولات واقعیت افزوده و واقعیت مجازی این شرکت، مطرح شدن چنین سو‌ٔالی کاملاً منطقی بود.

واضح به‌نظر می‌رسد که ویژن پرو همان هدست تمام‌عیاری است که انتظارش را داشتیم و اپل درواقع این محصول را نوع جدیدی از کامپیوترها به‌نام رایانه‌ی فضایی توصیف می‌کند. به‌هرحال پرونده‌ی حق‌اختراع دیگری از غول فناوری اهل کوپرتینو در اداره‌ی ثبت اختراعات ایالات‌متحده نشان می‌دهد این شرکت درحال توسعه‌ی مجموعه‌ی استانداردتری از عینک‌های هوشمند است که از دسته‌های حساس به لمس و نمایشگرهای هدآپ بهره می‌برند. طبق پتنت اپل، عینک هوشمند این شرکت امکاناتی مثل پخش موسیقی، نمایش تصاویر و اطلاعات روی تصویر دنیای واقعی را ارائه خواهد داد.

اینکه اپل دو محصول واقعیت مجازی و واقعیت افزوده معرفی کند، چندان تعجب‌‌آور نیست. متا نیز هدست واقعیت مجازی کوئست و عینک RayBan Stories AR را روانه‌ی بازار کرده و می‌توان این شرکت را بزرگ‌ترین رقیب اپل در حوزه‌ی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی دانست. اپل به‌وضوح تصور می‌کند که می‌تواند کاری جاه‌طلبانه‌تر از آنچه متا با هدست‌های کوئست انجام داده را با ویژن پرو ارائه دهد. به‌همین دلیل منطقی است که انتظار داشته باشیم عینک واقعیت مجازی اپل از آیفون به‌عنوان منبع محاسباتی استفاده کند و همچنین با استفاده از داده‌های اپل واچ، به‌عنوان لوازم‌جانبی همراه با نمایشگر عمل کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.