اپل ممکن است به‌ زودی بریدگی بالای نمایشگرهای مک و آیفون را حذف کند + جدید

0 113

اپل ممکن است به‌ زودی بریدگی بالای نمایشگرهای مک و آیفون را حذف کند + جدید

براساس گزارش دیجیتال‌ترندز، در حال حاضر صفحه نمایش مک بوک و آیفون از فناوری‌ها و حسگرهای مختلف بهره می‌برند. کاربران در محیط کار، خانه یا محیط‌های عمومی مانند کتابخانه به صورت روزانه از ابزارهایی مانند وب‌کم، حسگر تشخیص چهره، حسگر نور محیط و … استفاده می‌کنند. اپل احتمالا با ثبت پتنت جدیدش، آینده را در زمینه‌ی تجربه کاربری از آنِ نمایشگرهای بدون بریدگی و با حاشیه‌های بسیار نازک دیده است.

اپل برای حذف حاشیه‌ها و بریدگی بالای نمایشگر، چالش خواهد داشت. باید تمامی حسگرها به زیر نمایشگر منتقل شود، اما این کار با فناوری‌هایی که حداقل امروزه می‌شناسیم، باعث کاهش دریافت نور توسط دوربین و حسگر سنجش نور محیط می‌شود و عملکرد آن‌ها را به طور جدی محدود می‌کند.

اپل راه حل این چالش را با افزودن مناطقی شفاف به نمایشگر یافته است. حسگرها می‌توانند از طریق این مناطق شفاف نور مورد نیاز خود را دریافت کنند. به این ترتیب تمامی اجزا و حسگرهایی که در حال حاضر روی نمایشگر قرار دارند، در پتنت جدید در زیر نمایشگر پنهان می‌شوند و همچنان نور مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

ممکن است فکر کنید وجود مناطق شفاف روی نمایشگر باعث زشت شدن طراحی محصولات اپل می‌شود؛ در این پتنت اشاره شده که نواحی شفاف می‌تواند بسیار کوچک باشند، برای مثال چند میلیونیم میلی‌متر. این نواحی شفاف به طور متراکم کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و به عنوان یک سطح شفاف واحد عمل می‌کنند، اما به صورت انفرادی آنقدر کوچک هستند که کاربر در زمان استفاده متوجه آن‌ها نمی‌شود.

اگر اپل تصمیم بگیرد این پتنت را تجاری کند، سرانجام فناوری سنسور‌ تشخیص چهره در زیر نمایشگر که کاربران سال‌ها انتظار آن را می‌کشیدند به حقیقت خواهد پیوست؛ همچنین براساس برخی از اخبار، اپل مدتی است که در حال توسعه فناوری تشخیص چهره مخصوصِ لپ‌تاپ‌های مَک خود است.

تمام مطالبی که در این مقاله بررسی شد، درباره پتنتی بود که ممکن است اپل هرگز آن را تجاری نکند. با این حال تا زمانی که شکافی در نمایشگرهای اپل وجود دارد باید آن را تحمل کرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.