اپل شایعه‌ها را غیرمستقیم رد کرد: به مودم اهمیت می‌دهیم + جدید

0 31

اپل شایعه‌ها را غیرمستقیم رد کرد: به مودم اهمیت می‌دهیم + جدید

شایعات اخیر به توقف فعالیت‌های اپل در توسعه‌ی مودم سفارشی 5G اشاره می‌کنند و این یعنی سازنده‌ی گوشی آیفون همچنان به مودم‌های ساخت کوالکام متکی خواهد بود. جانی سروجی، رئیس تیم تراشه‌های اپل، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که شرکت متبوعش سرمایه‌گذاری زیادی برای توسعه‌ی مودم 5G انجام داده است؛ اما اشاره‌ای به موانع و مشکلات مسیر ساخت چنین تراشه‌هایی نکرد.

هنگامی‌که اپل برای اولین‌بار به خبرنگاران اجازه داد تا با انواع پردازنده سری M3 و عملکرد آن‌‌ها آشنا شوند، سؤالاتی درباره‌ی برنامه‌های آينده‌ی این شرکت از جانی سروجی و جان ترنوس شد. سروجی در جواب این سؤال که «اپل قصد دارد روی همه‌ی تراشه‌های محصولاتش کنترل کامل داشته باشد یا خیر؟»، اعلام کرد که شرکت متبوعش می‌خواهد بهترین محصولات روی کره‌ی زمین را بسازد و اگر تأمین‌کنندگان شخص‌ ثالث بتوانند قطعاتی مطابق با معیارهای این شرکت تولید کنند، از همین رویکرد استفاده خواهد کرد.

باتوجه‌به ویدئو مصاحبه‌ی جانی سروجی، مهندسان اپل در ساخت مودم‌های سفارشی 5G با موانع و مشکلات متعدی مواجه شده‌اند؛ موضوعی که نشان می‌دهد توسعه‌ی سیستم‌-روی-چیپ (SoC) اختصاصی با ساخت مودم 5G کاملاً تفاوت دارد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.