اپل روی ایرپاد دوربین‌دار و عینک مجهزبه هوش مصنوعی کار می‌کند + جزئیات کامل

0 12

اپل روی ایرپاد دوربین‌دار و عینک مجهزبه هوش مصنوعی کار می‌کند + جزئیات کامل

مارک گرمن، افشاگر خوش‌سابقه‌ی بلومبرگ، در گزارشی اختصاصی می‌گوید اپل در حال بررسی ایده‌هایی هیجان‌انگیز نظیر عینک هوشمند است.

گرمن به‌طور دقیق‌تر می‌گوید عینک هوشمند اپل چیزی شبیه‌به اکو فریمز آمازون یا متا ری-بن خواهد بود که قابلیت‌های صوتی جذابی دارند و به‌طور ویژه روی هوش مصنوعی متمرکز هستند.

اپل همچنین در حال بررسی این موضوع است که چگونه می‌توان به هدفون‌های توگوشی سری ایرپاد، دوربین اضافه کرد. اگر چنین محصولی در قالب خانواده‌ی هندزفری اپل ساخته شود، احتمالا این شرکت فعلا سراغ عینک هوشمند نخواهد رفت.

مارک گرمن می‌گوید اپل به تولید حلقه‌ی هوشمند هم فکر می‌کند. حلقه‌ی هوشمند مخصوص کسانی خواهد بود که به‌دنبال پایش منظم سلامت بدن هستند اما علاقه‌ای به استفاده از ساعت هوشمند اپل ندارند.

پروژه‌ی عینک هوشمند و حلقه‌ی هوشمند فعلا در مرحله‌ی «بحث‌های مقدماتی» قرار دارند، با این‌حال پروژه‌ی ایرپاد مجهزبه دوربین به پیشرفت بیشتری دست پیدا کرده است و شاید زودتر از دو محصول دیگر به مراحل نهایی برسد.

به ادعای گرمن، پروژه‌ی ایرپاد دوربین‌دار اپل دارای کدنام B798 است و توسعه‌ی آن از سال گذشته‌ی میلادی آغاز شده. ایده‌ی کلی این است که بتوان راهکاری برای قراردادن دوربین‌هایی با وضوح پایین در داخل ایرپاد پیدا کرد.

اپل در تلاش است با عینک هوشمند و ایرپاد دوربین‌دار، هوش مصنوعی و قابلیت‌های سلامتی را به شیوه‌ای ساده‌تر از اپل واچ در دسترس مردم قرار دهد.

دوربین‌های موجود در عینک و هدفون می‌توانند تصاویر دنیای خارجی را ثبت کنند و در نقش یک سیستم هوش مصنوعی چند وجهی با توانایی درک تصویر و صدا ظاهر شوند.

پس از ثبت تصویر، هوش مصنوعی اپل می‌تواند سوالاتی درباره‌ی اشیاء دنیای واقعی که کاربر مشغول نگاه‌کردن به آن‌ها است را پاسخ دهد. عینک هوشمند متا ری-بن که در سال ۲۰۲۳ عرضه شد، چنین قابلیت جذابی را در سطح مقدماتی ارائه می‌دهد.

مقاله‌های مرتبط

ایرپاد دستگاهی کوچک‌تر است و تعداد زیادی از کاربران اپل با فرم‌فکتور ایربادهای تمام‌بی‌سیم سازگار شده‌اند، با این‌حال عینک هوشمند پروژه‌ی پرریسکی محسوب می‌شود. از طرف دیگر نباید فراموش کنیم که عینک هوشمند ابعاد بزرگ‌تری دارد و می‌توان دوربین‌های بهتر و باتری‌های پرظرفیت‌تری در آن قرار داد.

انتظار نداشته باشید که محصولات پوشیدنی اپل به‌این‌زودی‌ها روانه‌ی بازار شوند. پروژه‌هایی که در گزارش جدید بلومبرگ به آن‌ها اشاره شده است، مشخصا در سطح مقدماتی هستند و اپل پیش از تصمیم به تولید باید معیارهای زیادی را زیر ذره‌بین ببرد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.