اپل تسلیم قدرت اروپا شد؛ بازیابی حساب اپیک گیمز پس از دو روز پرحاشیه + جدید

0 11

اپل تسلیم قدرت اروپا شد؛ بازیابی حساب اپیک گیمز پس از دو روز پرحاشیه + جدید

پس از کش و قوس فراوان، سرانجام اپیک گیمز می‌تواند فروشگاه آنلاینی را که برای اپ استور گوشی آیفون طراحی کرده است در دسترس قرار دهد. این ناشر بزرگ صنعت بازی که یکی از منتقدان اصلی سیاست‌های اپل محسوب می‌شود، می‌گوید که حساب توسعه‌دهنده‌اش در پی ورود کمیسیون اروپا به پرونده، به‌زودی بازیابی می‌شود.

بر اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی اپیک گیمز، اپل به کمیسیون اروپا تعهد داده است که حساب توسعه‌دهنده‌ی این شرکت را از حالت تعلیق خارج کند. با این اتفاق، اپیک فروشگاه آنلاین Epic Games Store را وارد اکوسیستم اپل می‌کند و فورتنایت را در اروپا به آیفون برمی‌گرداند.

اپل رسما بیانیه‌ی اپیک گیمز را تأیید کرده است. این شرکت می‌گوید: «پس از مذاکراتی با اپیک، آن‌ها تعهد دادند که به قوانین پای‌بند بمانند، ازجمله سیاست‌های ما [با محوریت DMA]. در نتیجه، به حساب سوئدی اپیک مجوز داده شده است که توافق‌نامه‌ی توسعه‌دهنده را مجددا امضا کند و وارد برنامه‌ی توسعه‌دهنده‌ی اپل شود.»

مقاله‌های مرتبط

تیری برتون، از اعضای ارشد کمیسیون اروپا، می‌گوید ورود این نهاد اجرایی به پرونده‌ی اپل و اپیک گیمز باعث شده است شرکت تولیدکننده‌ی مک بوک از تصمیم اولیه‌اش صرف نظر کند و حساب اپیک را بازگرداند.

چهارشنبه‌ی این هفته اپیک گیمز در بیانیه‌ای غیرمنتظره گفت که حسابش بار دیگر توسط اپل بسته شده است. در آن زمان گفته شد که اپل به انتقادات تیم سوئینی (مدیرعامل اپیک گیمز) استناد کرده و گفته است که نمی‌تواند به اپیک گیمز برای تبعیت از قوانین اعتماد کند. اتحادیه‌ی اروپا خیلی زود اعلام کرد که تصمیم اپل را مورد بررسی قرار خواهد داد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.