اپل بیانیه داد: امنیت کاربران آیفون در خطر است + جزئیات کامل

0 21

اپل بیانیه داد: امنیت کاربران آیفون در خطر است + جزئیات کامل

اپل با سیستم‌عامل iOS 17.4 تغییراتی بزرگ در اکوسیستم نرم‌افزاری گوشی آیفون اعمال می‌کند تا نصب اپلیکیشن‌ها در جایی خارج از اپ استور امکان‌پذیر شود. این تغییرات صرفا برای کاربران ساکن در ۲۷ کشور اتحادیه‌ی اروپا اعمال خواهند شد.

اپل در بیانیه‌ی مطبوعاتی جدیدش به صراحت تأیید کرده است که تغییرات جدید اپ استور نتیجه‌ی تصویب قانون بازارهای دیجیتال (DMA) اتحادیه‌ی اروپا هستند. این شرکت درصورت تمایل می‌توانست تغییرات را به‌صورت جهانی اعمال کند، اما چنین کاری انجام نداد.

شرکت تولیدکننده‌ی لپ تاپ مک بوک و اپل واچ همچنان علیه قانون خبرساز اروپا موضع دارد و معتقد است که تغییرات اپ استور، امنیت کاربران را به خطر می‌اندازند.

در بخشی از بیانیه‌ی اپل می‌خوانیم: «اپل این تغییرات را در خارج از اتحادیه‌ی اروپا ارائه نمی‌دهد، چون این ایمن‌ترین سیستم برای کاربران‌مان نیست. ما به‌طور کاملا واضح درباره‌ی تهدیدهایی که DMA به همراه می‌آورد صحبت کرده‌ایم؛ ازجمله افزایش خطر بدافزار، کلاهبرداری و محتواهای نامشروع و ناشایست و همچنین کاهش توانایی اپل برای پاسخ‌دادن و حذف نرم‌افزارهای مخرب. تغییرات موردنیاز DMA شامل فناوری‌ها و روندهای جدیدی هستند که آزمایش نشده‌اند و ممکن است به توسعه‌ی بیشتر نیاز داشته باشند.»

غول آمریکایی صنعت فناوری که هم‌اکنون باارزش‌ترین برند دنیا محسوب می‌شود، توضیح داده است که تا قبل از تغییر سیاست‌هایش چگونه برای کاهش خطرات اقدام کرده بود: «ما در تمامی سرویس‌هایمان -از سیستم‌های عامل گرفته تا اپ استور- حریم خصوصی و سیستم‌های امنیتی را به‌طور کامل از پایه توسعه می‌دهیم. ما اپلیکیشن‌ها و به‌روزرسانی‌های آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا مطمئن شویم اپلیکیشن‌ها دررابطه‌با داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کنند شفاف باشند و بدافزارها و کلاهبرداری‌ها را شناسایی کنیم.»

مقاله‌های مرتبط

اپل در بخش دیگری از بیانیه‌ی جدیدش گفته است که تغییرات اعمال‌شده در iOS به خواسته‌ی این شرکت انجام نمی‌گیرند و نتیجه‌ی فشار اتحادیه‌ی اروپا هستند. اپل همچنان معتقد است که بهترین سیاست‌ها را دارد: «قانون بازارهای دیجیتال در اتحادیه‌ی اروپا ما را ملزم به اصلاح فرمولی می‌کند که به‌خوبی به کاربران و توسعه‌دهندگان خدمت‌رسانی کرده است؛ تغییراتی که گزینه‌های جدیدی به ارمغان می‌آورند و همزمان خطراتی نیز به همراه دارند.»

اپل گفته است که به دلیل تصویب قانون DMA، مجوز فعالیت فروشگاه‌های آنلاین متفرقه را صادر می‌کند. این شرکت همچنین استفاده از موتورهایی غیر از WebKit را در مرورگرهایی مثل کروم امکان‌پذیر خواهد کرد و ساختار کارمزدهای اپ استور را تغییر خواهد داد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.