انواع عفونت ریه و درمان آن ها + جزئیات کامل

0

[ad_1]

انواع عفونت ریه و درمان آن ها + جزئیات کامل

درمان عفونت های باکتریایی ریه

آنتی‌بیوتیک‌ها درمان اصلی عفونت ‌باکتریایی ریه هستند. آنتی‌بیوتیکی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نوع باکتری بستگی دارد که موجب عفونت شده است. در برخی موارد، پزشک ممکن است درحالی‌که منتظر جواب آزمایش است، درمان با آنتی‌بیوتیک‌ها را شروع کند. وقتی او بداند کدام باکتری موجب عفونت شده است، ممکن است آنتی‌بیوتیک را تغییر دهد. بسته به میزان بیمار بودن، فرد ممکن است بتواند داروی آنتی‌بیوتیک خوراکی را مصرف کند یا ممکن است به تزریق وریدی آنتی‌بیوتیک نیاز داشته باشد. زمان‌بندی نیز مهم است. برای مثال، درمورد ذات‌الریه، مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها باید در اسرع وقت آغاز شود.

درمان عفونت های قارچی و انگلی ریه

داروهای ضدقارچی مانند فلوکونازول، کتوکونازول یا فلوسیتوزین برای درمان عفونت‌های قارچی ریه استفاده می‌شود. عفونت انگلی ریه با داروهای ضدانگل درمان می‌شود. داروی انتخابی به انگلی بستگی دارد که موجب عفونت شده است.

عوارض عفونت ریه

عفونت ریه به تنهایی می‌تواند بیماری جدی باشد، اما درعین‌حال می‌تواند به مشکلات سلامتی بیشتری منجر شود که برخی از آن‌ها می توانند جدی باشند. عوارض عفونت ریه می‌تواند بلافاصله پس از بیمار شدن فرد (حاد) یا پس از مدتی بروز کند (مزمن).

عوارض حاد عفونت ریه

برخی از عوارض حاد عفونت ریه مشکلات تنفسی هستند. برای مثال، عفونت ویروسی ریه در بیماران مبتلا به آسم می‌تواند موجب حمله آسم شود. عفونت ریه می‌تواند همچنین بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) را تشدید کند.

عوارض مزمن عفونت ریه

برخی از اثرات عفونت ریه وقتی که فرد بهتر می‌شود، برطرف نمی‌شود. برای مثال، نوزادان و کودکانی که به برونشیولیت مبتلا می‌شوند، درمعرض خطر بالاتر دچار شدن به خس‌خس سینه و آسم در سال‌های بعدی زندگی خود هستند. همچنین این نگرانی وجود دارد که عفونت ویروسی ریه در خطر ابتلای افراد به COPD نقش داشته باشد.

عفونت‌های ریه اغلب توسط ویروس‌ها و باکتری‌ها ایجاد می‌شوند. همچنین ممکن است به عفونت ریه ناشی از قارچ‌ها یا انگل‌ها مبتلا شوید، هرچند این موارد شیوع کمتری دارد.

عفونت ریه می‌تواند قسمت‌های مختلف دستگاه تنفسی را تحت‌تاثیر قرار دهد. این عفونت‌ها می‌توانند موجب بیماری و علائم خفیف تا شدید شوند. برخی افراد مانند نوزادان، کودکان، سالمندان و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن درمعرض خطر بالاتر بیماری شدیدتر و دچار شدن به عوارض عفونت ریه هستند. برخی از عوارض عفونت ریه مانند مشکلات تنفسی می‌تواند به محض بیمار شدن فرد آغاز شود و ممکن است به مراقبت‌های پزشکی نیاز داشته باشد. عوارض دیگری مانند آسم و بیماری انسدادی مزمن ریه ممکن است دیرتر ظاهر شود و حتی پس از بهبودی عفونت ریه ادامه داشته باشد.

درمان عفونت ریه به علت عفونت و شدت بیماری فرد بستگی دارد. اگر علائم عفونت ریه را تجربه می‌کنید، با پزشک تماس بگیرید. ممکن است بتوانید با استراحت، مصرف مایعات، داروهای بدون نسخه و درمان‌های خانگی بیماری خود را درمان کنید. در صورت نیاز به درمان‌هایی مانند آنتی‌بیوتیک، پزشک می‌تواند آن را برای شما تجویز کند.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.