اندروید حالا همه‌ اپلیکیشن‌ها را پیش از نصب اسکن می‌کند + جدید

0 54

اندروید حالا همه‌ اپلیکیشن‌ها را پیش از نصب اسکن می‌کند + جدید

روش‌های جدید اسکن با روش‌های سریع‌تر مثل اسکن فایل‌های تعریفی (Definition Files) که پیشتر توسط گوگل‌پلی پروتکت استفاده می‌شد، متفاوت است. اسکن‌های عمیق و در سطح کدِ نسخه‌ی جدید حفاظ امنیتی گوگل، می‌تواند به مقابله با تهدیدهای نوظهور کمک کند.

با اینکه گوگل اسکن مذکور را به عنوان یک ویژگی اختیاری معرفی می‌کند، رابط کاربری به تصویر درآمده در اسکرین‌شات‌ها، گزینه‌ی واضحی برای رد کردن اسکن را نشان نمی‌دهد.

تنها دو راه اسکن برنامه و به‌طور کل نصب نکردن آن در برابر کاربران قرار داده شده است؛ هرچند در تصاویر گزینه‌ای برای دیدن جزئیات بیشتر دیده می‌شود که شاید گزینه‌ی رد کردن اسکن را پنهان کرده باشد.

نکته‌ی دیگر اینکه به دلیل فرستاده شدن اطلاعات به گوگل، این اسکن در فرایند نصب برنامه‌ها از منابع متفرقه تأخیری کوتاه ایجاد خواهد کرد.

با توجه به نرخ بالاتر بدافزار‌ در نرم‌افزارهای سایدلودشده، تمرکز شرکت سازنده‌ی اندروید بر این اپلیکیشن‌ها، منطقی است. بنابر گزارشی که سال ۲۰۱۸ منتشر شد، در حالی که تنها ۰٫۰۴ درصدِ برنامه‌های دانلود شده از گوگل‌پلی جزو برنامه‌های احتمالاً آسیب‌رسان طبقه‌بندی شده بودند، این نرخ برای برنامه‌های نصب شده از منابع متفرقه، به ۰٫۹۲ درصد می‌رسید؛ یعنی بیش از ۲۰ برابر. خود گوگل‌پلی هم قوانین آنچنان سفت‌و‌سختی ندارد، اما ترکیب همان قوانین شاید نصفه‌و‌نیمه با نمرات و بررسی‌های کاربران، از دنیای پر از آشوب اینترنت بهتر است.

ويژگی اسکن بلادرنگ گوگل‌پلی پروتکت ابتدا در هند، به عنوان یکی از منابع اصلی بدافزار‌ها در سال‌های اخیر، آزمایش می‌شود؛ اما گوگل گفته که کاربران مناطق دیگر نیز در ماه‌های آتی به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

گوگل اخیراً گوشی دو گوشی گوگل پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو را با اندروید ۱۴ و تمرکز بیشتر بر امنیت عرضه کرد. پیکسل ۸ پرو به دست کارشناسان زومیت رسیده است و هم‌اکنون مشغول بررسی آن هستیم.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.