انتقاد مدیر ایرانی از اپل: سیستم اکسیژن‌سنج خون اپل واچ دقیق نیست + جدید

0 10

انتقاد مدیر ایرانی از اپل: سیستم اکسیژن‌سنج خون اپل واچ دقیق نیست + جدید

هم‌زمان با غیرفعال‌شدن سیستم اکسیژن‌سنج خون در اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲، مدیرعامل مسیمو در مصاحبه با بلومبرگ گفته که تاکنون بین او و اپل هیچ مذاکره‌ای انجام نشده است و ظاهراً اپل علاقه‌ای به توافق و پرداخت جریمه ندارد.

جو کیانی، متولد شیراز، در مصاحبه‌ی جدیدش می‌گوید به‌دلیل حکم دادگاه، یک‌سری میانجی‌گری‌ها انجام شده‌ است که تمایلی به ارائه‌ی جزئیات درباره‌ی آ‌ن‌ها ندارد و احتمالاً در آینده یک‌سری جلسات دیگر نیز برگزار خواهند شد. او معتقد است که جلسات مورد بحث باعث حل‌شدن مجادله‌ی قانونی با اپل نخواهند شد.

کیانی اواخر سال ۲۰۲۳ گفته بود مسیمو آماده است تا با اپل بر سر پرونده‌ی نقض پتنت‌ دستگاه اکسیژن‌سنج خون توافق کند. او حتی از آمادگی خود برای کمک به اپل به‌منظور بهبود ساعت‌هایش خبر داده بود.

مدیر ۵۹ ساله‌ی مسیمو در مصاحبه‌ی جدیدش به سیستم اکسیژن‌سنج ساعت هوشمند اپل حمله کرده و مدعی شده است که این سیستم دقت کافی ندارد و هرگز نمی‌تواند جای پالس اکسی‌مترهای پزشکی را بگیرد: «قلباً احساس می‌کنم که مشتریان بدون آن، وضعیت بهتری دارند.»

انتقاد صریح جو کیانی درحالی مطرح می‌شود که طبق پرونده‌های دادگاه، مسیمو ادعا کرده است اپل از فناوری‌های این شرکت برای ارائه‌ی سیستم اکسیژن‌سنج خون استفاده می‌کند.

حسگر اکسیژن‌سنج خون اپل دارای تأییدیه‌ی سازمان غذا و داروی آمریکا نیست، با این‌حال ساعت اختصاصی مسیمو با نام W1 چنین مجوزی دارد. ساعت مسیمو به‌طور مداوم و لحظه‌ای روی میزان اشباع اکسیژن خون و نبض کاربر نظارت می‌کند و می‌توان از آن به‌عنوان دستگاهی پزشکی در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و حتی خانه استفاده کرد. کیانی می‌گوید سیستم اکسیژن‌سنج خون تا زمانی که به‌طور مداوم کار نکند، کاربرد خاصی نخواهد داشت.

اپل ادعا کرده که ساعت W1 مسیمو کپی اپل واچ است و چندین پتنت متعلق‌به شرکت تولیدکننده‌ی گوشی آیفون و لپ تاپ مک بوک را نقض می‌کند. بر اساس ادعای اپل، مسیمو ازطریق به‌راه‌انداختن پرونده‌‌ی حقوقی در تلاش است اپل واچ را از بازار حذف کند تا فضای کافی برای فروش ساعت خودش وجود داشته باشد. جو کیانی می‌گوید ادعاهای اپل نادرست هستند و این شرکت در «واقعیتی جعلی» زندگی می‌کند.

مقاله‌های مرتبط

کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا (ITC) در سال ۲۰۲۳ به این نتیجه رسید که سیستم اکسیژن‌سنج خون در اپل واچ، پتنت‌های شرکت مسیمو را نقض می‌کند و به همین دلیل اپل اجازه‌ی استفاده از آن را ندارد. زمان زیادی نگذشته بود که خرید ساعت هوشمند اپل (مدل‌های پرچمدار ۲۰۲۳) در آمریکا ممنوع شد، اما اپل توانست خیلی زود حکم را موقتاً لغو کند.

روز گذشته دادگاه استیناف حوزه‌ی فدرال آمریکا اعلام کرد که با درخواست اپل برای تمدید لغو ممنوعیت موافقت نمی‌کند و به همین دلیل فروش اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ بار دیگر ممنوع شد. راهکار اپل برای دورزدن ممنوعیت این بود که نسخه‌های اصلاح‌شده‌ی ساعت‌هایش را بدون سیستم اکسیژن‌سنج خون عرضه کند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.