افکار موجود در مغز شما می‌توانند به درد فیزیکی منجر شوند + جدید

0 38

افکار موجود در مغز شما می‌توانند به درد فیزیکی منجر شوند + جدید

در مطالعه‌ی آزمایشگاهی اخیر، ۱۷ داوطلب موظف بودند تا جعبه‌ای سبک را در موقعیت‌های دقیق حرکت دهند. این افراد حسگرهای حرکتی به تن داشتند تا میزان بار واردشده به ستون فقرات و پشت آن‌ها به‌دقت اندازه‌گیری شود.

قبل از شروع آزمایش و در دویدن‌های آزمایشی، به شرکت‌کنندگان گفته شده بود که برای محافظت از پشت خود باید به روشی درست حرکت کنند؛ اما حین آزمایش، این افراد به‌طور‌فزاینده‌ای بازخوردهای منفی دریافت کردند و به آنان گفته شد که وظیفه را به‌شیوه‌ای نادرست انجام می‌دهند.

محققان هنگام مقایسه‌ی میزان ناراحتی افراد از بارهای مکانیکی روی ستون فقراتشان در‌مقایسه‌با شروع آزمایش که احساس توانایی فراوانی داشتند، به نتیجه‌ی جالبی دست یافتند. آنان دریافتند که اوج بار واردشده به ستون فقرات، زمانی‌که افراد از بازخوردهای منفی احساس ناراحتی می‌کردند، بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به‌گفته‌ی ماراس، این افزایش بار روی ستون فقرات در شرایطی اتفاق افتاد که بار حمل‌شده‌ی شرکت‌کنندگان وزن نسبتاً سبکی داشت. او در‌ادامه می‌گوید با کمک این آزمایش می‌توان تصور کرد که هنگام انجام وظایف پیچیده‌تر یا بارهای سنگین‌تر چه اتفاقی برای ستون فقرات می‌افتد.

به‌عبارت‌دیگر، می‌توان گفت که فشارهای روان‌اجتماعی مداوم ممکن است با ایجاد فشار بیشتر روی ستون فقرات به احساس درد در افراد منجر شوند؛ البته این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

حین آزمایش، بار روی کمر افراد نیز افزایش یافت؛ البته مقدار این افزایش بسیار اندک بود. نمرات ناراحتی به‌دست‌آمده در پایان آزمایش ترکیبی از معیارهای فشار فیزیولوژیکی مانند ضربان قلب و فشارخون و نظرسنجی از احساسات شرکت‌کنندگان حین آزمایش بود. منظور از احساسات افراد این بود که آنان درطول آزمایش احساس انگیزش درونی و قدرت داشتند یا خجالت‌زده و مضطرب بودند.

افرادی که بی‌پروا حرکت می‌کنند، باید بدانند که کمردرد چیزی فراتر از ناراحتی ساده است و اصلی‌ترین دلیل ازکارافتادگی در سراسر جهان به‌شمار می‌رود.

تجزیه‌وتحلیل داده‌های مربوط به سه دهه‌ی گذشته نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰، نزدیک به ۶۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان کمردرد داشته‌اند و این درد روی توانایی‌های آن‌ها برای کار، حرکت، مسافرت یا حتی مراقبت از خود و دیگران تأثیر منفی برجای گذاشته است. ناگفته نماند که انتظار می‌رود که این رقم تا سال ۲۰۵۰ به بیش از ۸۰۰ میلیون نفر افزایش یابد.

افزایش فزاینده‌ی کمردرد نشان می‌دهد که درمان‌های مرسوم به‌ویژه‌ داروهای اعتیادآور، در تسکین این درد کارساز نبوده‌اند. تحقیقات درد برای کشف چگونگی شروع درد مزمن و درک چرایی تداوم آن و یافتن راه‌های مؤثر برای درمان این مشکل به‌سرعت در حال انجام است.

به‌نظر می‌رسد که درک ابعاد روان‌اجتماعی درد بسیار کمک‌کننده باشد؛ چراکه مطالعات نشان می‌دهند که افزودن درمان‌های روان‌شناختی به درمان‌های فیزیکی، احتمالاً نقشی مهم در تسکین کمردردهای مزمن خواهد داشت. کارآزمایی‌ مدل‌های مراقبت جامع‌تر ازجمله گروه‌درمانی توانسته است به کاهش مصرف مسکن‌های اعتیادآور بدون افزایش درد بیماران منجر شود.

مطالعه‌ی اخیر جنبه‌ی دیگری را به مجموعه تحقیقات روبه‌رشد قبلی اضافه می‌کند. فقط با درک آنچه به درد افراد می‌افزاید، می‌توانیم امیدوار باشیم که درد آن را تسکین دهیم. این مطالعه در ژورنال Ergonomics منتشر شده است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.