افشاگران حالا هم‌نظرند: اپل هفته آینده مک‌های جدید را رونمایی می‌کند + جزئیات کامل

0 36

افشاگران حالا هم‌نظرند: اپل هفته آینده مک‌های جدید را رونمایی می‌کند + جزئیات کامل

طبق اعلام مارک گرمن از بلومبرگ، اپل به‌دلیل نگرانی‌های مربوط به هزینه، طرح آی مک پرو پیشین را تغییر داد و بدین‌ترتیب، تصمیم گرفت ترکیبی از مک استودیو و استودیو دیسپلی را به‌عنوان جایگزین آی مک پرچم‌دار روانه‌ی بازار کند. بااین‌همه، طرفداران پروپاقرص آی مک می‌دانند چنین مقایسه‌ای اصلاً درست نیست.

طبق اطلاعات فاش‌شده، اپل قصد دارد آی مک جدیدی معرفی کند. این شرکت در حال آماده‌سازی آی مک ۲۴ اینچی به‌روز است و این مدل می‌تواند در آینده‌ی نزدیک عرضه شود. براساس ادعای گرمن، اپل در حال برنامه‌ریزی برای عرضه‌ی محصول جدیدی از خانواده‌ی مک در اواخر ماه جاری است. او دقیق‌تر به روزهای ۳۰ یا ۳۱ اکتبر (۸ یا ۹ آبان) اشاره کرده است.

سرنخ دیگر از آی مک جدید این است که خُرده‌فروشی اپل با کمبود آی مک و مک‌ بوک پرو ۱۳ اینچ و مک بوک‌های پرو مواجه شده است. اگر بخواهید این محصولات را از وب‌سایت رسمی اپل سفارش دهید، چندین کانفیگ مختلف آن‌ها تا اواسط نوامبر (اواخر آبان) عرضه نخواهند شد و این تأخیر چندهفته‌ای نشان می‌دهد که شرکت مذکور به‌زودی مک جدیدی معرفی خواهد کرد.

گرمن می‌گوید که مدل‌های نسل بعدی مک بوک ایر با تراشه‌‌ی M3 تا سال ۲۰۲۴ عرضه نخواهد شد. اپل مدل جدید مک بوک پرو را اوایل ۲۰۲۳ معرفی کرد؛ بنابراین، معرفی مدل به‌روز این محصول با این فاصله‌ی زمانی غیرعادی است؛ اما غیرممکن نه.

آی مک پرو همچنان آماده‌ی پیروی از مدل ۲۴ اینچی است و اواخر سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد. این مدل از نمایشگر ۳۲ اینچی بهره خواهد برد که آن را به بزرگ‌ترین آی مک تاریخ اپل تبدیل می‌کند.

فعلاً مشخص نیست که قیمت مک بوک های اپل در نسل جدید چقدر تغییر می‌کند. بعید است این شرکت قیمت لپ تاپ هایش را چندان تغییر دهد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.