افزایش سرعت لپ تاپ‌ های قدیمی + جدید

0 80

افزایش سرعت لپ تاپ‌ های قدیمی + جدید

Windows Update ممکن است به‌روزرسانی درایورهای لپ‌تاپ یا نصب نسخه جدیدی از ویندوز که مشکلات موجود در نسخه قبلی را برطرف کرده است، عملکرد کلی لپ تاپ را بهبود بخشد.

لپ‌تاپ شما باید به‌طور پیش‌فرض Windows Update را مرتباً اجرا و آپدیت‌‌های موجود را دانلود و نصب کند، مگر اینکه به‌روزرسانی‌های خود را به تعویق انداخته باشید یا این ویژگی را غیرفعال کرده باشید.

با باز کردن منوی تنظیمات ویندوز و سپس انتخاب Updates & Security می‌توانید Windows Update را اجرا و به‌روز‌رسانی‌های معلق را دانلود و نصب کنید. فراموش نکنید اکثر به‌روز‌رسانی‌ها برای اتمام نصب، نیاز به راه‌اندازی مجدد لپ‌تاپ دارند.

۷. ریست کردن ویندوز

اگر لپ‌تاپتان هنوز به طرز آزاردهنده‌ای کند است، زمان آن فرا رسیده که لپ تاپ را به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه برگردانید.

ریست کردن ویندوز اغلب برای افزایش سرعت لپ تاپ کمک‌کننده است و می‌تواند مشکلات برنامه، پیکربندی ویندوز و درایور دستگاه را که باعث مشکلات عملکردی می‌شوند حل کند.

ریست کردن ممکن است برای سخت افزارهای قدیمی مدت بیشتری طول بکشد. قبل از ریست کردن ویندوز حتما از تمامی فایل‌های مهم بکاپ بگیرید.

۸. ارتقاء سخت‌افزاری

ما معمولاً سخت‌ترین روش را در انتهای مقاله قرار می‌دهیم زیرا می‌خواهیم مطمئن شویم که ابتدا تمام روش‌های دم‌دستی و ساده را امتحان کره باشید و درنهایت به روش آخر برسید.

در مشکلاتی مانند کندی لپ تاپ های قدیمی یا لپ‌تاپ‌هایی جدیدی که چندان قدرتمند نیستند، بهترین روش ارتقاء سخت‌افزاری است.

اگر رم لپ‌تاپتان کم باشد و لپ‌تاپتان به شما اجازه تعویض آن را بدهد، می‌توانید با خرید رم و ارتقا آن شاهد تغییرات چشمگیری در سرعت لپ‌تاپ باشید.

اما پیش از ارتقاء رم اگر هنوز از هارددیسک HDD استفاده می‌کنید باید هرچه زودتر به فکر ارتقاء آن به یک SSD باشید. سرعت عملکرد SSD با HDD زمین تا آسمان فرق دارد. برای شروع، راهنمای خرید بهترین حافظه SSD بازار را بررسی کنید.

برای اطلاع از اینکه آیا لپ‌تاپتان از ارتقا پشتیبانی می‌کند حتماً دفترچه راهنمای آن را بررسی کنید. همچنین قبل از ارتقاء سخت افزاری، از تمام داده‌های خود فایل پشتیبان تهیه کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.