افتتاح حساب کدام بانک ها غیرحضوری است؟ + جزئیات کامل

0 69

افتتاح حساب کدام بانک ها غیرحضوری است؟ + جزئیات کامل

افتتاح حساب یکی از کارهای بانکی به حساب می‌آید که هرچند به شدت مورد نیاز است اما فرایند زمان‌بر و وقت‌گیری دارد. با این که به نظر می‌رسد افتتاح حساب بانکی کار پیچیده‌ای نباشد اما معمولا وقتی برای باز کردن حساب به بانک مراجعه می‌کنیم، مجبور به صرف زمان زیادی هستیم تا کارمان انجام شود.

خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی و گسترش خدمات آنلاین باعث شده بسیاری از اموری که پیش از این فقط با مراجعه حضوری و صرف زمان و انرژی زیاد قابل انجام بود، حالا به‌راحتی، بدون نیاز به مراجعه حضوری، تنها با چند کلیک و فقط با آپلود کردن چند تصویر انجام شود.

افتتاح حساب بانکی یکی از همین خدمات است که این روزها بعضی از بانک‌ها انجام آن به شیوه آنلاین را امکان‌پذیر کرده‌اند. به این ترتیب، افرادی که مایل به باز کردن حساب بانکی هستند دیگر لازم نیست برای رساندن خود به بانک وقت و هزینه صرف کنند.

در این مطلب همراه زومیت باشید تا برایتان توضیح دهیم که کدام بانک‌ها امکان افتتاح آنلاین حساب بانکی را فراهم کرده‌اند. همچنین، در این مطلب به شما می‌گوییم که افتتاح حساب به شیوه غیرحضوری چه شرایط و چه مراحلی دارد و برای انجام آن چه مدارکی باید ارائه کنید.

افتتاح آنلاین حساب چطور انجام می‌شود؟

افتتاح آنلاین بدون مراجعه حضوری به شعبه بانک از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن بانک‌ها انجام می‌شود. فرایند افتتاح حساب در شیوه آنلاین بسیار سریع‌تر از روش حضوری است و در بسیاری از بانک‌ها انجام می‌شود.

برای افتتاح آنلاین حساب بانکی باید به اپلیکیشن یا وب‌سایت بانک‌هایی که خدمت افتتاح آنلاین حساب را ارائه می‌کنند وارد شوید و پس از ثبت اطلاعات، ارائه مدارک شناسایی و گذراندن مراحل ثبت نام، حساب بانکی خود را باز و فعال کنید.

هرچند امکان افتتاح آنلاین حساب هنوز در تمام بانک‌ها فراهم نیست اما بعضی از بانک‌ها این خدمت را به مردم ارائه می‌کنند؛ البته مراحل، پلتفرم و شرایط افتتاح حساب در تمام این بانک‌ها یکسان نیست و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد. ما در بخش‌های بعدی این مقاله تمام مدارکی را که برای افتتاح حساب نیاز دارید و همچنین، مراحلی را که در اکثر بانک‌ها برای باز کردن حساب باید پشت سر بگذارید، به تفصیل توضیح می‌دهیم.

کدام بانک‌ها امکان افتتاح آنلاین حساب دارند؟

به جز نئوبانک‌هایی مانند بلوبانک و بانکینو، بعضی از بانک‌ها مانند رسالت، آینده، پارسیان و… که شعبه فیزیکی و امکان افتتاح حساب حضوری دارند هم سرویس افتتاح آنلاین حساب دارند. بعضی بانک‌ها مثل بانک رفاه، صادرات و… هم هنوز امکان باز کردن حساب بانکی به شیوه غیرحضوری را فراهم نکرده‌اند.

کسانی که مایل به افتتاح حساب بانکی به شیوه آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک‌ها هستند می‌توانند از وب‌سایت یا اپلیکیشنی که بانک‌ها برای این کار در نظر گرفته‌اند، استفاده کنند. با این کار، متقاضیان افتتاح حساب بانکی در چند دقیقه می‌توانند افتتاح حساب خود را انجام دهند.

در ادامه این مطلب لیست بانک‌هایی که امکان افتتاح حساب غیرحضوری را فراهم کرده‌اند، آورده‌ایم و همچنین، ذکر کرده‌ایم که برای افتتاح حساب آنلاین در هر یک از این بانک‌ها باید به کدام سایت یا اپلیکیشن مراجعه کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.