استفاده از اندروید برای افراد مسن ساده‌تر می‌شود + جدید

0 7

استفاده از اندروید برای افراد مسن ساده‌تر می‌شود + جدید

گوگل اولین نسخه‌ی بتای QRP3 اندروید ۱۴ را منتشر کرده است که به‌عنوان سومین نسخه‌ی فصلی پلتفرم اندروید ۱۴ شناخته می‌شود. انتظار داریم تغییرات این نسخه در نهایت وارد اندروید ۱۵ شود.

سایت Android Authority با نصب آپدیت آزمایشی اندروید روی گوشی گوگل، ویژگی جدیدی به‌نام Easy Pre-Set را شناسایی کرده است که به‌نظر می‌رسد روشی برای استفاده‌ی آسان‌تر از اندروید ارائه می‌دهد.

در اولین بتای Android 14 QRP3 رشته‌های متنی پنهانی وجود دارد که نشان می‌دهند حالت Easy Pre-Set جدید چه کاری انجام می‌دهد. این حالت، رابط کاربری اندروید را برای خوانایی بهتر و ناوبری آسان‌تر بهینه‌سازی می‌کند و اینکار را با بزرگ‌نمایی آیکون‌ها و متن، افزایش کنتراست و افزودن دکمه‌های ناوبری به پایین صفحه انجام می‌دهد.

می‌توان ازطریق بخش تنظیمات بتای جدید اندروید ۱۴، ویژگی Easy Pre-Set را به‌طور دستی راه‌اندازی کرد. فعال‌سازی قابلیت مذکور تصویر زمینه‌ی دستگاه را به صفحه‌‌ای مشکی تغییر می‌دهد.

بسیاری از شرکت‌های سازنده‌ی گوشی، مشابه همین ویژگی را ارائه می‌دهند و حتی اپلیکیشن‌هایی در گوگل‌ پلی وجود دارد که رابط کاربری اندروید را برای افراد مسن و کسانی که کمتر با دنیای فناوری ارتباط دارند بهینه‌سازی می‌کنند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.