استعلام بیمه شخص ثالث خودرو با پلاک و کد ملی + جزئیات کامل

0 30

استعلام بیمه شخص ثالث خودرو با پلاک و کد ملی + جزئیات کامل

زمانی که با شخص دیگری تصادف می‌کنید، در صورتی که شما مقصر تصادف باشید باید به شخصی که با خودروی او تصادف کرده‌اید خسارت بپردازید. در چنین شرایطی اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشید باید همه هزینه‌های مربوط به خسارتی را که به شخص دیگری زده‌اید از جیب خودتان پرداخت کنید، اما اگر بیمه شخص ثالث داشته باشید این بیمه است که خسارت شما را می‌پردازد.

داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است و همه دارندگان خودرو موظف هستند که برای خودروی خود بیمه دریافت کنند. اجباری بودن این بیمه باعث شده است که در میان انواع بیمه‌های مربوط به خودرو، بیمه شخص ثالث پرفروش‌ترین نوع بیمه باشد.

دارندگان خودرو در موارد مختلفی ممکن است به گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث خودروی خود نیاز داشته باشند؛ اگر جزو این دسته از دارندگان خودرو هستید و به هر دلیلی می‌خواهید بیمه شخص ثالث خودروی خود را استعلام بگیرید در این مطلب با زومیت همراه باشید تا راه انجام این کار را به شما آموزش بدهیم.

استعلام بیمه شخص ثالث

قبل از این که راه‌ و روش دریافت استعلام بیمه شخص ثالث را برای شما توضیح دهیم باید به این سوال که «در چه مواقعی به گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث نیاز داریم؟» پاسخ بدهیم.

ممکن است خودروی خود را بیمه کرده باشید اما تاریخی که بیمه را گرفته‌اید و همچنین، تاریخ به پایان رسیدن موعد آن را فراموش کرده باشید، در این شرایط می‌توانید به بیمه‌نامه خود مراجعه کرده و وضعیت بیمه خود را بررسی کرده باشید. اما اگر بیمه‌نامه‌تان را گم کرده باشید یا به هر دلیلی به آن دسترسی نداشته باشید، می‌توانید از روش استعلام آنلاین بیمه شخص ثالث استفاده کنید.

همچنین، اگر تصادف کرده باشید و در لحظه تصادف بیمه‌نامه همراهتان نباشد روش استعلام اینترنتی بیمه شخص ثالث می‌تواند به کارتان بیاید.

در یک وضعیت دیگر هم استفاده از امکان استعلام آنلاین بیمه شخص ثالث کارگشا است؛ آن هم در زمانی است که شما قصد خرید یک خودروی کارکرده را دارید و می‌خواهید از وضعیت بیمه آن خودرو مطلع شوید. برای این کار به‌راحتی می‌توانید به‌صورت آنلاین وضعیت بیمه شخص ثالث خودروی مورد نظرتان را استعلام بگیرید.

سایت استعلام بیمه شخص ثالث خودرو

با هدف کاهش میزان مراجعه حضوری به شعب بیمه و همچنین، سریع و آسان شدن فرایند دریافت استعلام بیمه خودرو، بیمه مرکزی سامانه‌ای را طراحی کرده است که با استفاده از آن در چند دقیقه استعلام بیمه شخص ثالث خودرویتان را دریافت کنید.

این سامانه «سنهاب» نام دارد و استفاده از آن برای همه امکان‌پذیر است. بابت هزینه دریافت این استعلام هم خیالتان راحت باشد. برای گرفتن استعلام بیمه شخص ثالث خودرو از سامانه سنهاب نیاز به پرداخت هزینه ندارید؛ دریافت این استعلام به‌طور رایگان انجام می‌شود.

روش‌های دریافت استعلام بیمه شخص ثالث

در سامانه سنهاب روش‌های مختلفی برای دریافت استعلام بیمه شخص ثالث خودرو در نظر گرفته شده است. شما هر روشی را که مایل باشید، می‌توانید انتخاب کنید و در ادامه کافی است اطلاعات مربوط به آن روش را وارد کرده و استعلام بیمه خود را دریافت کنید.

انواع روش‌های دریافت استعلام بیمه شخص ثالث عبارت‌اند از:

  • استعلام بیمه شخص ثالث با شماره پلاک
  • استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی

در ادامه این مطلب تمام مراحلی را که برای دریافت استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی یا شماره پلاک باید پشت بگذارید توضیح خواهیم داد.

استعلام بیمه شخص ثالث با کد ملی

برای این که بتوانید بیمه شخص ثالث خودرویتان را با کد ملی استعلام بگیرید لازم است ابتدا وارد سامانه مربوط به بیمه خودرو یعنی سامانه سنهاب شوید. برای ورود به این سامانه ابتدا باید وارد سامانه بیمه مرکزی به نشانی www.centinsur.ir شوید. بعد از ورود به این سامانه، در همان صفحه اصلی بخش «میز خدمات الکترونیک» را انتخاب کنید.

در ادامه و در میان خدمات مختلف این سامانه بخش «سوابق بیمه خودرو» را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه صفحه‌ای به شما نمایش داده شده که قوانین مربوط به این بخش را توضیح داده است. در صورت موافقت با موارد ذکرشده روی گزینه «می‌پذیرم» کلیک کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.