از منفورترین زن استرالیا تا عفو دولتی: چگونه علم بی‌گناهی کاتلین فولبیگ را اثبات کرد؟ + جدید

0 65

از منفورترین زن استرالیا تا عفو دولتی: چگونه علم بی‌گناهی کاتلین فولبیگ را اثبات کرد؟ + جدید

فولبیگ در یادداشتی که به تاریخ ژانویه ۱۹۹۸ درباره‌ی لورا نوشته بود، می‌گوید: «از دست خودم خیلی عصبانی‌‌ام، ناراحت و افسرده‌ام. من این کار را کردم. من با وجود او از دستش دادم، آن‌قدر با عصبانیت سرش فریاد کشیدم که ترسید و گریه‌اش قطع نمی‌شد. من خیلی بد شده‌ام. تقریباً از عمد او را روی زمین انداختم و همان‌جا رها کردم.

به‌قدر کافی خویشتن‌داری کردم که او را همان جا روی زمین رها کنم و دور شوم. به اتاق خودم رفتم و او را گذاشتم تا همان جا گریه کند. احتمالاً فقط ۵ دقیقه گذشته است اما به نظر یک عمر می‌رسد. احساس می‌کنم بدترین مادر روی زمین هستم. می‌ترسم که او هم من را ترک کند، مثل سارا. می‌دانستم که گاهی اوقات با سارا بداخلاقم و بی‌رحمانه رفتار می‌کنم و او رفت. با کمی کمک.»

دادستان مدعی شد که یادداشت‌های روزانه‌ی فولبیگ اعتراف به گناه است و ثابت می‌کند که او به عنوان یک مادر با مشکلات عصبی زیادی مواجه بوده است. این احتمال وجود داشت که وی در رابطه با هر کدام از کودکانش از کوره در رفته و سپس آن‌ها را خفه کرده باشد.

دادگاهی که در سال ۲۰۰۳ تشکیل شد، به شدت تحت تأثیر قانون میدو که از آن زمان بی‌اعتبار شده است، برگزار شده بود. این قانون، حکم بحث برانگیزی بود که از سوی روی میدو، متخصص اطفال مورد حمایت قرار گرفته بود و بیان می‌داشت که سه مرگ ناگهانی نوزاد یا بیشتر در یک خانواده، تا زمانی که خلافش ثابت نشود، قتل است.

در طول محاکمه، فولبیگ مورد انتقاد گسترده قرار گرفت؛ زیرا ‌آن‌طور که از یک زن بی‌گناه انتظار می‌رفت، برای مرگ فرزندانش عزادار نبود. وقتی حکم بر مجرم بودن او صادر شد و به ۴۰ سال زندان محکوم شد، از پای درآمد و به گریه افتاد. بعداً، مجازات او به ۲۵ سال حبس غیرمشروط کاهش یافت.

در سال‌های پس از محکومیت فولبیگ، اشخاص بسیاری برای آزادی او تلاش کردند. تریسی چپمن، دوست دوران مدرسه‌ی فولبیگ که تقریباً هر روز با او در زندان تماس می‌گرفت و رگو وکیل فولبیگ، که در شش سال گذشته به صورت رایگان روی پرونده کار کرده بود، دو نفر از این اشخاص بودند.

در سال ۲۰۱۹، تحقیقات قضایی در مورد محکومیت فولبیگ نشان داد که همچنان تمامی شواهد مجرم‌بودن فولبیگ را تایید می‌کند. اما سال گذشته پس از یافته‌های علمی جدید مبنی بر اینکه فولبیگ و دو دخترش، لورا و سارا، دارای تنوع ژنتیکی نادر CALM2-G114R هستند، روند تحقیقات آغاز شد و گناهکار بودن او مورد تردید قرار گرفت.

سوفی کالان، وکیل کمکی تحقیقات معتقد است که «شواهد تخصصی و دلایل علمی متقاعدکننده‌ای» وجود دارد که نشان می‌دهد پاتریک، یکی از پسران فولبیگ ممکن است بر اثر اختلال عصبی زمینه‌ای مرده باشد. علت مرگ کیلب، پسر دیگرش، ، هنوز مشخص نیست.

کالان در ماه آوریل گفت: «با وجود تمامی شواهد قبل از آغاز تحقیق، در حال حاضر تردید معقولی در مورد گناهکار بودن خانم فولبیگ وجود دارد.» چپمن، دوست فولبیگ دو هفته‌ی پیش به خبرنگاران گفت: «یک ماه پیش در دادگاه نشسته بودم که کلمات شک‌برانگیز منطقی را شنیدم و آن کلمات دست‌آویزی شدند تا منتظر بمانم.»Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.