از ضرر ۴۵۴ میلیون دلاری تا ۱٫۵ میلیارد دلار سود خالص؛ اینتل از بحران خارج شد + جدید

0

[ad_1]

از ضرر ۴۵۴ میلیون دلاری تا ۱٫۵ میلیارد دلار سود خالص؛ اینتل از بحران خارج شد + جدید

پت گلسینگر، مدیرعامل اینتل، در جلسه‌ با سهام‌داران گفت که این شرکت تا پایان سال جاری میلادی «ضعف‌هایی مداوم» در تمامی کسب‌و‌کارهایش خواهد داشت و فروش پردازنده‌های سرور تا فصل پایانی ۲۰۲۳ به حالت عادی برنمی‌گردد. او همچنین گفت امروزه شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات ابری بیشتر به خرید پردازنده‌ی گرافیکی تمایل نشان می‌دهند نه پردازنده‌های مرکزی اینتل.

مدیر ارشد مالی اینتل می‌گوید یکی از دلایلی که باعث شده این شرکت عملکرد فراتر از انتظار داشته باشد، کاهش سه میلیارد دلاری هزینه‌های عملیاتی است. یکی از اقدامات اینتل برای کاهش هزینه، اخراج نیروها بود.

در سه‌ماهه‌ی اخیر، درآمد کسب‌و‌کار Client Computing Group که شامل پردازنده‌های دسکتاپ و لپ تاپ می‌شود، ۱۲ درصد افت کرد و به ۶٫۸ میلیارد دلار رسید. درآمد کسب‌و‌کار سرور با افت ۱۵ درصدی به چهار میلیارد دلار رسید.

ازطرفی کسب‌و‌کار Network and Edge که شامل تجهیزات شبکه می‌شود، با افت ۳۸ درصدی درآمد مواجه شد و ۱٫۴ میلیارد دلار به خزانه‌ی اینتل واریز کرد. درآمد Mobileye(متمرکز بر فناوری خودران) و Intel Foundry Services(کسب‌و‌کاری که برای شرکت‌های دیگر پردازنده می‌سازد) به‌ترتیب به ۴۵۴ میلیون دلار و ۲۳۲ میلیون دلار رسید.

حاشیه‌ی سود ناخالص تعدیل‌شده‌ی اینتل در سه‌ماهه‌ی اخیر تقریبا ۴۰ درصد بود. این شرکت پیش‌بینی کرده بود که حاشیه‌ی سود ناخالصش به ۳۷٫۵ درصد برسد.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.