از سرفیس‌های جدید تا دستیار هوش مصنوعی؛ چه انتظاری از رویداد بعدی مایکروسافت داریم؟ + جزئیات کامل

0 27

از سرفیس‌های جدید تا دستیار هوش مصنوعی؛ چه انتظاری از رویداد بعدی مایکروسافت داریم؟ + جزئیات کامل

امروزه، اکثر نرم‌افزارهای مطرح جهان با قابلیت‌های هوش مصنوعی به‌روزرسانی شده‌اند و ویندوز نیز همین روند را دنبال می‌کند. غول فناوری اهل ردموند قبلاً هوش مصنوعی را با موتور جست‌وجوی بینگ و محصولات دیگر خود ادغام کرده و از مدتی قبل نیز در حال توسعه‌ی دستیار هوش مصنوعی ویندوز موسوم‌به Copilot است.

آزمایش‌کنندگان بتا ویندوز به نسخه‌ی اولیه‌ی Copilot دسترسی پیدا کرده‌اند و مایکروسافت وعده داده است که این ابزار روش تعامل کاربران با ویندوز را تغییر خواهد داد. پیش‌از‌این، جزئیاتی از این قابلیت فاش شده است؛ اما مایکروسافت برنامه‌های بزرگی برای دستیار خود دارد.

ظاهراً هدف مایکروسافت این است Copilot تاحدممکن برای طیف گسترده‌تری از مردم کاربردی باشد. این ابزار هدف خاصی ندارد و درواقع، برای آسان‌ترکردن انجام کارهای مختلف توسعه یافته است.

سازنده‌ی ویندوز می‌گوید که روند یادگیری استفاده از Copilot بسیار ساده است؛ زیرا کاربران به‌جای سروکله‌زدن با دستورهای خاص و یادگیری نحوه‌ی کار با امکانات مختلف، درخواست‌های خود را به زبان طبیعی مطرح و با سیستم‌عامل ارتباط برقرار می‌کنند.

به‌عنوان مثال، شاید بخواهید سند متنی را خلاصه کنید و آن را در برنامه‌ی Word قرار دهید. برای این منظور می‌توانید همین درخواست را به Copilot بدهید. نکته‌ی جذاب‌تر اینکه دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت از برنامه‌های در حال اجرا و اینترنت آگاه است و درنتیجه، مایکروسافت می‌تواند از این قابلیت نهایت استفاده را ببرد و امکانات بهتری را دراختیار کاربران قرار دهد.

۷. ویندوز ۱۱ نسخه 23H2

مایکروسافت قبل‌ از انتشار به‌روزرسانی‌های جدید ویندوز برای عموم کاربران، ابتدا آن‌ها را به‌طور آزمایشی دراختیار کاربران اینسایدر قرار می‌دهد تا مشکلات و باگ‌های احتمالی را رفع کند. به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۱ از مدتی قبل دردسترس آزمایش‌کنندگان قرار گرفته است؛ بنابراین، جای تعجب نیست این به‌روزرسانی به‌زودی برای عموم کاربران منتشر شود.

به‌احتمال فراوان مایکروسافت در رویداد سپتامبر خود، همه‌ی ویژگی‌های جدید اضافه‌شده به ویندوز ۱۱ را با آپدیت 23H2 معرفی خواهد کرد. همچنین، انتظار داریم این به‌روزرسانی ماه اکتبر به‌طور عمومی منتشر شود.

انتظار می‌رود Copilot یکی از اجزای مهم آپدیت 23H2 ویندوز ۱۱ باشد. علاوه‌براین، برخی گزارش‌ها به پشتیبانی بومی از فایل‌های فشرده‌ی Rar و به‌روزرسانی مهم برنامه‌ی اکسپلورر و امکانات درخواستی مثل قابلیت حذف گروه‌بندی دکمه‌های نواروظیفه اشاره می‌کنند. همچنین، احتمال دارد این به‌روزرسانی کنترل نورپردازی RGB و میکسر صوتی جدید را دراختیار کاربران قرار دهد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.