ادعای رویترز: CIA با حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی دولت چین را هدف گرفت + جزئیات کامل

0

[ad_1]

ادعای رویترز: CIA با حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی دولت چین را هدف گرفت + جزئیات کامل

گفته می‌شود CIA یک عملیات محرمانه برای بدبین کردن افکار عمومی نسبت‌به مقامات چینی از طریق افشای اطلاعات و اخبار منفی در شبکه‌های اجتماعی انجام داده است.

به گزارش رویترز، عملیات CIA در سال ۲۰۱۹ با هدف ایجاد تشویش در دولت شی‌ جین‌پینگ انجام شد. رویترز ادعا می‌کند که مأموران سازمان سیا برای انتشار شایعاتی مانند اینکه اعضای حزب کمونیست ثروت‌های غیرقانونی در خارج از کشور مخفی کرده‌اند و همینطور انتقاد از دولت چین بابت تأمین مالی پروژه‌های زیرساختی در کشورهای دیگر، در شبکه‌های اجتماعی حساب‌های جعلی ساخته‌اند.

رویترز می‌گوید که CIA از اظهار نظر خودداری کرده است چراکه نمی‌تواند تأیید کند که آیا پروژه‌ی مورد بحث هنوز برقرار است یا خیر. این عملیات که مجوزش توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا، صادر شده بود، تنها محدود به چین نبود و از شبکه‌های اجتماعی برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی در آسیای جنوب شرقی، آفریقا و جنوب اقیانوس آرام استفاده شد.

طرح ابتکاری دولت چین موسوم به Belt and Road که کمک‌های مالی و وام‌هایی برای پروژه‌های زیرساختی در کشورهای در حال توسعه اعطا می‌کند، یکی از اهداف CIA بود.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی از سوی بازیگران دولتی چیز جدیدی نیست، اما بیشتر اخبار در مورد هدف قرار دادن ایالات متحده توسط کشورهای دیگر منتشر شده. برای نمونه روسیه بارها به ایجاد حساب‌های کاربری جعلی برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی در ایالات متحده متهم شده است.

سیاستمداران آمریکایی ضمن تلاش برای ممنوعیت اپلیکیشن تیک‌تاک در این کشور، ادعا می‌کنند که دولت چین می‌تواند از شبکه‌های اجتماعی برای جاسوسی یا تحت تأثیر قرار دادن کاربران استفاده کند.

[ad_2]

Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.