اجرای ویندوز ۱۱ روی مک بوک M3 امکان‌پذیر شد + جدید

0 10

اجرای ویندوز ۱۱ روی مک بوک M3 امکان‌پذیر شد + جدید

از امروز، نسخه‌‌ی ۱۸ و ۱۹ برنامه‌ی Parallels Desktop قادر به اجرای نسخه‌های آرم ویندوز ۱۱ روی جدیدترین لپ تاپ اپل یعنی مک‌ بوک پرو M3 هستند. مایکروسافت قبلاً راهکار Parallels را برای اجرای نسخه‌ی آرم ویندوز روی لپ تاپ مک‌ بوک پرو M1 و M2 ارائه داده بود.

با به‌روزرسانی امروز، نسخه‌های ۱۸ و ۱۹ اکنون می‌توانند ویندوز ۱۱ را در ماشین‌های مجازی روی مک بوک پرو M3، مک بوک پرو M3 Pro و مک بوک پرو M3 Max اجرا کنند. اپل این دستگاه‌ها را از نوامبر ۲۰۲۳ (آبان و آذرماه ۱۴۰۲) راهی بازار کرده است.

مایکروسافت در سایت خود توضیح داده است که اجرای ویندوز روی لپ تاپ اپل چگونه صورت می‌گیرد: «نسخه‌های ۱۸ و ۱۹ Parallels Desktop راهکاری مجازی برای اجرای نسخه‌ی آرم ویندوز ۱۱ پرو و Enterprise در محیطی مجازی روی پلتفرم کامپیوترهای اپل M1 و M2 و M3 هستند.»

نسخه‌ی آرم ویندوز ۱۱ محدودیت‌هایی دارد که توانایی شما را در استفاده از انواع مختلف سخت‌افزار، بازی‌ها و برنامه‌ها تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ از جمله مواردی که به دایرکت ایکس ۱۲ متکی است یا مجموعه‌ای از فناوری‌های چند‌رسانه‌ای که اغلب در بازی‌های ویندوزی و سایر برنامه‌ها استفاده می‌شوند.

مقاله‌های مرتبط

لپ‌تاپ‌‌های نسل جدید اپل از اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی آرم موجود در فروشگاه ویندوز پشتیبانی نمی‌کنند. این اپلیکیشن‌ها برای تمامی نسخه‌های آرم ویندوز درحال منسوخ شدن هستند. کاربران نیز برنامه‌های ۶۴ بیتیِ آرم را ترجیح می‌دهند؛ اما می‌توانند با استفاده از امولاتور، برنامه‌های x64 یا x86 را در مک بوک اپل نیز استفاده کنند.»Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.