اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون با سریعترین روش + جدید

0 18

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون با سریعترین روش + جدید

مرحله سوم: اکنون پنجره‌ای باز می‌شود که در آن نتایج جست‌وجو برای پیداکردن دستگاه‌های فعال در اطراف را نشان می‌دهد، صبر کنید تا نام تلویزیون را در فهرست مشاهده کنید و روی آن بزنید.

دقت داشته باشید که هردو دستگاه باید به یک شبکه وای‌فای وصل باشند؛ علاوه‌براین، دراکثر مواقع فعال بودن ابزار تغییر IP فرایند اتصال گوشی به تلویزیون را دچار مشکل می‌کند؛ بنابراین، سعی کنید هر دو دستگاه روی یک شبکه باشند یا تغییر آی‌پی را روی مودم اعمال کنید تا کل شبکه در حالت تونل قرار بگیرد.

وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون با Miracast

قابلیت Miracast در بسیاری از تلویزیون‌های هوشمند با کمک فناوری Wi-Fi Direct دردسترس قرار دارد و گوشی‌های شیائومی از MIUI 5 به بعد نیز، از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند. این قابلیت امکان برقراری ارتباط بین گوشی و تلویزیون را بدون نیاز به مودم و شبکه وای‌فای فراهم می‌کند.

قابلیت Miracast از انتقال محتوای ویدئویی با حداکثر کیفیت 4K پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین، اگر با بهترین گوشی برای فیلمبرداری ویدئویی ضبط کرده‌اید، با کمک این قابلیت می‌توانید در ابعاد بزرگ نمایشگر تلویزیون آن را مشاهده کنید.

برای فعال‌کردن Miracast در تلویزیون با توجه به شرکت سازنده تلویزیون ممکن است لازم باشد مسیر متفاوتی را طی کنید؛ اما، معمولاً فرایند طبق مراحل زیر انجام می‌شود.

مرحله اول: از روی کنترل ریموت روی دکمه‌ی Home بزنید تا وارد صفحه اصلی تلویزیون شوید. اکنون در این بخش به‌دنبال برنامه‌ای با نام Miracast باشید در تلویزیون سامسونگ ممکن است با نام Screen Mirroring یا AllShare آن را پیدا کنید و در تلویزیون ال‌جی نیز با نام Screen Share یا Intel WiDi، فرقی نمی‌کند در هرصورت کاربرد همه یکسان است.

اگر فرایند اتصال گوشی به تلویزیون برای شما حیاتی است و زیاد با آن سروکار دارید شاید بهتر باشد از بین راه‌های انتقال تصویر گوشی به تلویزیون روش دیگری را انتخاب کنید که با کمک دستگاه‌های ثالث، نظیر کروم‌کست (ChromeCast) انجام می‌شود. این ابزار اتصال پایدارتر و مدیریت بهتری را روی اتصال ارائه می‌کنند که برای استفاده روزمره می‌تواند مناسب‌تر باشد.

مرحله دوم: وارد تنظیمات گوشی شوید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.