آیفون ۱۵ ورق را برمی‌گرداند؛ خیز اپل برای به‌زیرکشیدن سامسونگ در سال ۲۰۲۳ + جزئیات کامل

0 49

آیفون ۱۵ ورق را برمی‌گرداند؛ خیز اپل برای به‌زیرکشیدن سامسونگ در سال ۲۰۲۳ + جزئیات کامل

مشکلات اقتصادی در سراسر دنیا و افزایش رقابت برندهای چینی باعث شده است که عملکرد سامسونگ در فصل دوم ۲۰۲۳ ضعیف‌تر از سال قبل باشد. حتی عرضه‌ی نسل جدید گوشی‌های تاشدنی نیز نمی‌تواند تأثیر بسزایی بر عملکرد سامسونگ در فصل جدید بگذارد.

فصل دوم ۲۰۲۳ معمولاً ضعیف‌ترین فصل هر‌سال اپل در‌زمینه‌ی تولید گوشی است؛ چون علاقه‌مندان به اپل منتظر رونمایی آیفون‌های جدید در پایان فصل سوم می‌مانند. حجم تولید گوشی‌های اپل در فصل دوم ۲۱٫۲ درصد افت کرد و به ۴۲ میلیون دستگاه رسید.

نکته‌ی جالب این است که پیش‌بینی بسیار مشابهی برای حجم تولید گوشی‌های اپل و سامسونگ در سال ۲۰۲۳ انجام شده است. ترندفورس می‌گوید که اگر آیفون ۱۵ فراتر از حد انتظارات ظاهر شود، اپل بخت زیادی برای عبور از سامسونگ و تبدیل‌شدن به رهبر بازار دارد.

گزارش جدید ترندفورس در حالی منتشر می‌شود که مؤسسه‌ی تحقیقاتی IDC هفته‌ی گذشته ادعاهای مشابهی مطرح کرده بود. IDC انتظار دارد ابعاد بازار آیفون در سال جاری ۱٫۱ درصد رشد کند و به ۱۹٫۹ درصد برسد. آیفون از زمان تولد تاکنون، هرگز به سهم ۱۹٫۹ درصدی دست پیدا نکرده است.

افزایش پیش‌بینی سهم اپل در حالی مطرح شده که قیمت آیفون قرار است در نسل جدید افزایش پیدا کند. هم‌زمان برخی منابع به افزایش قیمت گوشی سامسونگ نیز اشاره کرده‌اند. نیاز به سوددهی بیشتر و استفاده از سخت‌افزار قوی‌تر در دستگاه‌ها، دو عامل مهم در افزایش قیمت موبایل است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.