آیا روی ماه زمین حیات وجود دارد؟ + جزئیات کامل

0 87

آیا روی ماه زمین حیات وجود دارد؟ + جزئیات کامل

درصورتی‌که برنامه‌ریزی‌های ناسا از نظر سیاسی، فنی و مالی طبق روالی منظم پیش بروند، ایالات متحده می‌تواند تا انتهای دهه‌ی جاری ردپای جدیدی از خود روی ماه باقی بگذارد. این فرود که قرار است درجریان ماموریتی به‌نام آرتمیس ۳ انجام شود، اولین بازگشت انسان به سطح ماه را از زمان ماموریت آپولو ۱۷ در دسامبر ۱۹۷۲ رقم خواهد زد.

به گزارش لایوساینس، آرتمیس ۳ اولین ماموریت از بین چند ماموریت سرنشین‌دار خواهد بود که در منطقه‌ی اکتشافی قطبی آرتمیس در عرض جغرافیایی ۸۴ درجه‌ی جنوبی فرود خواهد آمد. انتخاب منطقه‌ی فرود ایمن و ارزشمند از لحاظ علمی برای آرتمیس ۳، وظیفه‌ی دشواری است؛ اما شکی نیست که اکتشافات بزرگی در راه است و یک شگفتی بالقوه می‌تواند کشف حیات در ماه باشد.

دهانه‌های فوق‌سرد

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بازدیدکنندگان آینده از منطقه‌ی قطب جنوب ماه باید در جستجوی شواهد از حیات در دهانه‌های فوق سرد واقع در نواحی همیشه سایه‌دار باشند. این موجودات زنده ممکن است از زمین به ماه راه یافته باشند.

پرابل ساکسینا، پژوهشگر سیاره‌ای مرکز پرواز فضایی گادرد ناسا در گرین‌بلت مریلند معتقد است که حیات میکروبی به‌طور بالقوه می‌تواند در شرایط سخت نزدیک به قطب جنوب ماه زنده بماند. با توجه به تحقیقات اخیر درباره‌ی محدوده‌هایی که حیات میکروبی خاص می‌تواند در آن‌ها زنده بماند، ممکن است در مناطق نسبتاً محافظت‌شده در برخی از اجرام آسمانی فاقد هوا، مکان‌های دنج بالقوه‌ای برای سکونت چنین حیاتی وجود داشته باشد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.