آموزش ساخت فایل PDF در آیفون و آیپد بدون نیاز به اپلیکیشن + جزئیات کامل

0 33

آموزش ساخت فایل PDF در آیفون و آیپد بدون نیاز به اپلیکیشن + جزئیات کامل

PDF از پرکاربردترین فرمت‌های فایل محسوب می‌شود؛ بنابراین، نحوه‌ی ایجاد و ساخت آن نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بسیاری از بهترین برنامه های ویرایش PDF برای iOS نیز منتشر شده‌اند؛ اما جالب است بدانید که اپل قابلیت‌هایی را نیز در سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند خود قرار داده است که شما را از نصب هرگونه برنامه‌ی برای ساخت فایل پی‌دی‌اف بی‌نیاز می‌کند.

شاید فکر کنید که این فرایند با صفحه‌نمایش کوچک آیفون کمی پیچیده است؛ اما درواقع اپل آن را به فرایندی بسیار ساده تبدیل می‌کند. بیایید با چند روش برای ساخت PDF در آیفون یا آیپد آشنا شویم.

نحوه ساخت PDF در آیفون از طریق منوی Print

اپل فرایند ساخت فایل PDF را با قراردادن آن در منو Share و سپس Print Options آسان کرده است. هرچیز ارسال‌کردنی برای چاپ را می‌توان به‌صورت فایل PDF نیز ذخیره کرد. چه ذخیره صفحه وب به‌عنوان PDF و چه تبدیل عکس به PDF، همه راه‌ها به گزینه‌‌های پرینتر ختم می‌شوند. در این مثال، عکس را به PDF تبدیل می‌کنیم.

  • عکس را در برنامه Photos باز کنید و دکمه Share را بزنید. سپس، گزینه Print را انتخاب کنید.
  • حالا روی دکمه Share دوم در گوشه بالا و سمت راست صفحه ضربه بزنید. این کار شما را از چاپگرهای AirPrint دور می‌کند؛ چراکه ما به آن‌ها نیازی نداریم.
  • خواهید دید که ضربه‌زدن روی این آیکون، عکس را به فایل PDF تبدیل می‌کند. انتخاب کنید که می‌خواهید PDF به کجا برود. شما می‌توانید با استفاده از برنامه نصب‌شده آیفون خود، آن را برای کسی ارسال کنید یا با ارسال آن به اپلیکشن Files یا Dropbox آن را در گوشی نگه دارید.
  • همچنین با انجام همین فرایند، می‌توانید عکس‌ها را به PDF تبدیل کنید؛ اما به‌جای گزینه Print، باز‌کردن آن‌ها در Books را انتخاب کنید. فایل‌ها اکنون به‌عنوان PDF به قسمت Books فرستاده می‌شوند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.