آمازون با کنارگذاشتن اندروید، سیستم‌عامل اختصاصی می‌سازد + جدید

0 23

آمازون با کنارگذاشتن اندروید، سیستم‌عامل اختصاصی می‌سازد + جدید

با‌توجه‌به گزارش‌های منتشرشده، وگا سیستم‌عاملی مبتنی‌بر لینوکس و وب‌محور است و برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها در جاوااسکریپت متکی به React Native‌ است. آمازون از سال ۲۰۱۷ سخت مشغول کار روی توسعه‌ی این سیستم‌عامل بوده و تاکنون بیشتر مراحل تولید آن را پشت‌سر گذاشته است.

همچنین، نشریه‌ی Lawpass‌ مدعی است که آمازون به دو دلیل تصمیم به توسعه‌ی سیستم‌عامل اختصاصی خود گرفت: ۱. پوسته‌ی اختصاصی اندروید آمازون همواره از‌نظر به‌روزرسانی و امکانات عقب‌تر از جدیدترین نسخه‌های اندروید است؛ ۲. توسعه‌ی پوسته‌ای کامل اندروید برای بسیاری از محصولات کوچک و مقرون‌به‌صرفه‌ی این شرکت از‌جمله Echo Show اقدامی غیرضروری و به‌نوعی هدردادن منابع است.

Fire TV Stick بعدی که از سیستم‌عامل Vega OS استفاده می‌کند، سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. در‌حال‌حاضر، اطلاعاتی از عرضه‌ی احتمالی وگا برای سایر دستگاه‌ها از‌جمله تبلت آمازون در دست نیست.

استفاده‌ی آمازون از سیستم‌عامل جدیدش برای محصولی همچون Echo Show منطقی به‌نظر می‌رسد؛ چرا‌که بهره‌مندی این دستگاه کوچک از سیستم‌عاملی سبک‌تر، نه‌تنها عملکرد آن را سریع‌تر می‌کند؛ بلکه کارایی را نیز افزایش خواهد داد.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.